RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Disney ofiarą politycznej poprawności. 50 tys. zł dla LGBT za „lajka” na Facebooku

Agencja WebTalk podkreśliła, że komentarz internautki był sprzeczny z wartościami prezentowanymi przez The Walt Disney Comany (fot. REUTERS/Florence Lo)

Disney Polska zaliczył wpadkę wizerunkową po tym, jak osoba obsługująca profil firmy na Facebooku polubiła jeden z komentarzy pod wpisem o filmie „Mulan”. Internautka napisała w nim, że „bardzo miło obejrzeć film, w którym nie ma wepchanych na siłę murzynów i lgbt”. Odpowiadająca za fanpage firmy agencja WebTalk przeprosiła za błąd i zapowiedziała wpłatę 50 tys. zł na rzecz Kampanii Przeciw Homofobii.

Premiera filmowego hitu „Mulan” w cieniu krytyki

Film „Mulan” Disneya znalazł się ogniu krytyki. Odkryto, że twórcy filmu dziękują władzom chińskiej prowincji Sinciang, gdzie kręcona była część...

zobacz więcej

W odpowiedzi na komentarz internautki Disney Polska dodał emotikon z serduszkiem. Niektórzy skrytykowali firmę za wyrażenie aprobaty dla tego wpisu. Odpowiadając na wiadomości prywatne internautów Disney przeprosił za zaistniałą sytuację wyjaśniając, że komentarz będący reakcją na opinię jednej z użytkowniczek „jest wynikiem błędu ludzkiego pracownika agencji WebTalk”.

Agencja odpowiedzialna za prowadzenie profilu Disney Polska stwierdziła w wydanym oświadczeniu, że wpis internautki, który „wyrażał poglądy homofoniczne i rasistowskie” jest sprzeczny z „wartościami prezentowanymi przez The Walt Disney Company”.

„Chcielibyśmy przeprosić fanów profilu Disney Polska oraz wszystkie osoby, które poczuły się dotknięte tą sytuacją. Rozumiemy skalę błędu, który popełniliśmy. Jako agencja zobowiązujemy się przekazać 50 000,- złotych na rzecz Stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii” – czytamy w oświadczeniu agencji WebTalk.

źródło:
Zobacz więcej