RAPORT

Pogarda

Brytyjski minister zdrowia: Zgłosiłbym na policję, że sąsiad łamie zasady izolacji

Matt Hancock (fot. REUTERS/Toby Melville)
Matt Hancock (fot. REUTERS/Toby Melville)

Najnowsze

Popularne

Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock przyznał, że zadzwoniłby na policję, gdyby zobaczył, że jego sąsiad nie przestrzega zasad izolacji. Zgodnie z nowymi przepisami, które wejdą w życie 28 września, osoby łamiące zasady izolacji zostaną ukarane grzywną do 10 tys. funtów.

Brytyjski rząd rozważa ogólnokrajową blokadę, by zatrzymać epidemię

Brytyjski rząd rozważa wprowadzenie nowej ogólnokrajowej blokady, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Decyzje w tej sprawie mogą...

zobacz więcej

Hancock stwierdził w rozmowie z dziennikarką Sky News, że każdy, kto zauważy takie przypadki, powinien powiadomić policję.

Zgodnie z zapowiedzią premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona osoby, które miały kontakt z chorymi na COVID-19, a zdecydują się zignorować zasady izolacji, zostaną ukarane grzywną w wysokości do 10 tys. funtów.

Wcześniej szef brytyjskiego rządu ostrzegał, że do Wielkiej Brytanii nieuchronnie nadchodzi druga fala epidemii i nie można wykluczyć dalszych ograniczeń w celu jej zatrzymania.

Aż 4422 nowe przypadki koronawirusa potwierdzono w Wielkiej Brytanii w sobotę. To najwyższa dobowa liczba zakażeń od 8 maja. Zanotowano 27 zgonów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej