RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niebinarna aktywistka BLM przez lata udawała, że jest czarnoskóra

Cole pracowała na wysokich stanowiskach w organizacjach na rzecz osób czarnoskórych(fot. REUTERS/Andrew Kelly, zdjęcie ilustracyjne)

Satchuel Paigelyn Cole, aktywistka BLM z Indianapolis przez lata udawała osobę czarnoskórą o jasnej karnacji. Sprawę nagłośnił portal Black Indy Live poświęcony czarnoskórej społeczności w Indianapolis, który ujawnił informacje na temat przeszłości kobiety.

„Odpowiedz na pier***one pytanie!”. Aktywiści BLM agresywni wobec Republikanów [WIDEO]

W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne nagrania dokumentujące zachowania aktywistów ruchu Black Lives Matter. Tym razem z ich agresją...

zobacz więcej

Z ujawnionych informacji wynika, że dwoje rodziców kobiety było białych, podczas gdy ona sama utrzymywała, że nie znała swojego ojca, ale po latach dowiedziała się, iż był czarnoskóry.

Portal poinformował także, że Cole, która uważa się za osobę niebinarną, dziesięć lat temu zmieniła nazwisko – pierwotnie nazywała się Jennifer Benton. Od tego czasu aktywistka zaczęła identyfikować się jako osoba czarnoskóra.

Cole pracowała na wysokich stanowiskach w organizacjach na rzecz osób czarnoskórych; była też aktywną działaczką społeczności LGBT. Pod adresem Cole pojawiły się m.in. zarzuty sprzeniewierzenia tysięcy dolarów, które udało jej się zebrać przez lata pracy.

Osoby niebinarne to takie, które mogą identyfikować się jako posiadające dwie lub więcej tożsamości płciowych, nie mające ich w ogóle, osoby o zmiennej tożsamości płciowej lub jako trzecia płeć.

źródło:
Zobacz więcej