RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jaka pogoda na pożegnanie lata? Warto jeszcze planować urlop

Jak informuje IMGW, Polska jest w zasięgu wyżu znad Atlantyku. W niedzielę możemy spodziewać się słońca i zachęcającej do spacerów, przyjemnej temperatury, choć upału raczej nie będzie.

Wyjątkowe przedstawienie. Zorza polarna rozświetliła niebo

Niezwykła zorza polarna pojawiła się 14 września nad miejscowością Rovaniemi w Finlandii. Zielone, różowe i niebieskie smugi łączyły się i...

zobacz więcej

W niedzielę w kraju zachmurzenie małe, tylko gdzieniegdzie na północy kraju umiarkowane. Temperatura maksymalna od 17 st. do 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe, tylko miejscami na północnym wschodzie umiarkowane. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 4 st. do 9 st.; chłodniej w kotlinach sudeckich i lokalnie na Nizinie Szczecińskiej od 2 st. do 3 st. oraz cieplej na Półwyspie Helskim od 10 st. do 12 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków wschodnich.

W poniedziałek słonecznie. Rano miejscami zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 20 st. do 25 st., chłodniej miejscami nad morzem około 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na ogół południowo-wschodni i południowy.

W kolejnych dniach możemy spodziewać się dalszego wzrostu temperatury. Upalnie będzie aż do weekendu, kiedy pogoda zmieni się na bardziej jesienną.

źródło:

Zobacz więcej