RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Cyklon w Grecji. „Mamy do czynienia z totalną katastrofą”

Najnowsze

Popularne

Dwie osoby zginęły po uderzeniu cyklonu Ianos w środkową Grecję. Wiatr wyrywał drzewa z korzeniami. Wichurze towarzyszyły obfite ulewy.

Subtropikalny sztorm nad Hiszpanią i Portugalią

Do sobotniego popołudnia przechodzący przez Półwysep Iberyjski subtropikalny sztorm Alpha połamał setki drzew i doprowadził do licznych podtopień....

zobacz więcej

W zalanym domu w pobliżu miejscowości Farsala znaleziono ciało starszej kobiety. Zginął również 64-letni mężczyzna, jego ciało znaleziono w mieście Kardica.

Obfite opady deszczu zmieniły rejon Karditsy w jezioro. Zalanie zostały autostrady i grunty rolne. Częściowo zniszczone zostało centrum medyczne w miejscowości Mouzaki. Zawieszono połączenia kolejowe między Atenami a Salonikami na północy kraju.

– Mamy do czynienia z totalną katastrofą – mówi Nikolaos Gousios, mieszkaniec Farsali.

Premier Kyriakos Mitsotakis powiedział, że rząd zrobi wszystko, by zapewnić pomoc gospodarczą rejonom dotkniętym kataklizmem. – Ratowanie życia ludzkiego jest naszym priorytetem – podkreślił. Straż pożarna poinformowała, że ​​otrzymała ponad 2,4 tys. wezwań o pomoc w ratowaniu uwięzionych ludzi, ścinaniu drzew i wypompowywaniu wody z domów i sklepów.

Wiatr spowodował też przerwy w dostawach prądu na wyspach na Morzu Jońskim i w zachodnim Peloponezie.

Cyklony pojawiają się w Grecji od 1995 roku i stają się tam coraz częstsze. W 2017 roku gwałtowne powodzie zabiły 25 osób, a setki pozostawiły bez dachu nad głową.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej