RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Feministka szydzi z Kingi Dudy. Politycy i celebryci w obronie córki prezydenta

Magdalena Środa opublikowała w mediach społecznościowych wpis atakujący córkę Andrzeja Dudy , która została doradcą społecznym w KPRP (fot. Artur Widak/ Getty Images)

„Nie mogę z podziwu wyjść nad wypowiedzią pani profesor etyki, cenionej osoby, feministki zaangażowanej w sprawy kobiet od lat. Jak mogła tak upokorzyć inną kobietę?” – napisała w mediach społecznościowych projektantka Ewa Minge, odnosząc się do skandalicznej wypowiedzi Magdaleny Środy. Feministka drwiła z córki prezydenta twierdząc, że to „mało rozgarnięte, ale urocze dziecko”.

Kinga Duda w gronie społecznych doradców prezydenta

Kinga Duda jest społecznym doradcą swojego ojca – prezydenta Andrzeja Dudy. Z informacji na stronie prezydenta wynika, że na doradcę została...

zobacz więcej

Prof. Magdalena Środa opublikowała w mediach społecznościowych wpis drwiący z córki Andrzeja Dudy, która została doradcą społecznym w Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Według zagorzałej feministka Kinga Duda nie powinna była studiować za granicą, bo wystarczyło, aby „poszła do Akademii Rydzyka”.

Dalej Środa stwierdziła, że Kinga Duda to „mało rozgarnięte, ale urocze dziecko”.

Do skandalicznych słów feministki odniosła się m.in. projektantka mody Ewa Minge. – Nie mogę wyjść z podziwu nad wypowiedzią pani profesor etyki, cenionej osoby, feministki zaangażowanej w sprawy kobiet od lat. Jak mogła z tym wykształceniem, które pretenduje do kształtowania moralnych norm społecznych, zdeprecjonować innego człowieka? — napisała Minge.

Dalej projektantka dodała, że feministka urządziła z osobistych osiągnięć Kingi Dudy „kabaret” i „wyszydziła je publicznie zupełnie bez powodu”.

Nosi mnie od rana ale nie miałam czasu napisać co myśle o nominacji pana prezydenta swojej córki na doradcę . Nie napisze , bo byłoby to nieetyczne w stosunku do jednej z poczytnych gazet i pani redaktor , która mnie dzisiaj na tę okoliczność dopytała. Zwyczajnie nie wypada przed drukiem gazety zdradzać treści . Takie tam moje zasady ... Jeżeli natomiast o zasadach i etyce , to nie mogę z podziwu wyjść nad wypowiedzią pani profesor etyki , cenionej osoby , feministki zaangażowanej w sprawy kobiet od lat ...jak mogła tak upokorzyć inną kobietę ? Jak mogła z tym wykształceniem , które pretenduje do kształtowania moralnych norm społecznych , zdeprecjonować innego człowieka? Urządzić z jego osobistych osiągnięć ( w moim odczuciu niemałych w dość prestiżowym rejonie i młodym wieku ) kabaret . Wyszydzić publicznie zupełnie bez powodu . Chyba ze panie się dobrze znają i faktycznie jest powód ? Nawet gdyby był , w co jednak szczerze wątpię , jak i w znajomość na tyle zażyłą , to oczekiwałabym od profesor etyki ciut bardziej powściągliwych emocji pisarskich i więcej argumentów merytorycznych . Satyra w tym kontekście jest nie na miejscu . Młoda , świetnie wykształcona kobieta , wykształcona w prestiżowej, uczelni , obyta w świecie , chętna do pracy i rozwoju . Dyplomu za taniec na rurze nie dostała , wiec jaki problem ? Jaka wina ? Jaki powód do niszczenia jej osobistego wizerunku i przyzwolenia do szydzenia na starcie . Raz jeszcze dorzucę , pomińmy politykę i stanowisko jakie będzie pełnić. Zastanówmy się nad granicami poziomu i kształtu krytyki, czy ten jeszcze obowiązuje , skoro taka postać uprawia taki kabaret z cudzego życia . Jaka wina i skąd taka kara ? Jeszcze nie ma żadnych dowodów za i przeciw . Narazie same hipotezy .

null

Środa o ponad 40 proc. społeczeństwa: Mają za duże albo za małe ciałko migdałowate w mózgu

Profesor Magdalena Środa zasugerowała w TOK FM, że 40 procent społeczeństwa, a więc wyborcy PiS, „ma za duże albo za małe ciałko migdałowate w...

zobacz więcej

W obronie córki prezydenta RP stanęły również inne osoby.

Chciałoby się użyć argumentu ad personam, ale trzeba walczyć z mową nienawiści, prezentowaną przez Magdalenę Środę. Pani pogarda to wstyd dla naukowca i kobiety – napisała na Twitterze europosłanka PiS Anna Zalewska.

Zapewne będę wyrazicielem uczuć większej części Tłiterowiczów jak powiem, że Magdalena Środa jest wybitnie rozgarnięta i zarazem nieznośnie piękna :) – napisał z kolei z ironią poseł Marek Jakubiak.

Pani Magdalena Środa pasjami obraża co ładniejsze polskie kobiety… – stwierdziła z kolei prof. Krystyna Pawłowicz.

źródło:
Zobacz więcej