RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wójcik: Wiele lat spędziłem w PiS. To są nasi przyjaciele

Wiceprezes Solidarnej Polski Michał Wójcik (fot. PAP/Marcin Obara)

Nie ma żadnej separacji. Wiele lat spędziłem w PiS. To są nasi przyjaciele, koleżanki i koledzy, z którymi wiele lat się znamy – powiedział w sobotę na antenie Polsat News wiceminister sprawiedliwości i wiceprezes Solidarnej Polski Michał Wójcik. Polityk odniósł się w ten sposób do słów ministra Łukasza Schreibera, który stwierdził, że PiS i koalicjanci znajdują się teraz w „separacji”.

Solidarna Polska o konflikcie Zjednoczonej Prawicy: „Jak w małżeństwie”

Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski ocenił, że w koalicji rządzącej jest „jak w dobrym małżeństwie, gdzie zdarzają się kłótnie”....

zobacz więcej

Wójcik zaznaczył, że Solidarna Polska nie jest „opozycyjnym klubem” wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Jak stwierdził, projekt funkcjonuje już piąty rok i „zrobił wiele dobrego dla Polaków”.

Wójcik ocenił także, że wizja przedterminowych wyborów to wizja przejęcia władzy przez „Borysa Budkę i spółkę, PSL”. W jego opinii należy teraz ostudzić emocje.

– Dwa dni na ostudzenie emocji, nie ma co się licytować. Budka i spółka zacierają ręce, tylko czekają, żeby przejąć władzę – powiedział.

Przyznał, że dotknęły go zarzuty, iż politycy w resorcie sprawiedliwości są „nieczuli na los zwierząt”. Jak podkreślił, nie jest to prawda. – To my zaostrzyliśmy kary za znęcanie się nad zwierzętami i to my doprowadziliśmy m.in. do zamknięcia schroniska w Radysach – powiedział wiceprezes Solidarnej Polski.

źródło:
Zobacz więcej