RAPORT

Pogarda

Subtropikalny sztorm nad Hiszpanią i Portugalią

Służby meteorologiczne Hiszpanii podają, że przejście sztormu było najbardziej odczuwalne w nocy z piątku na sobotę w Galicji (fot. PAP/EPA/CATI CLADERA, zdjęcie ilustracyjne)
Służby meteorologiczne Hiszpanii podają, że przejście sztormu było najbardziej odczuwalne w nocy z piątku na sobotę w Galicji (fot. PAP/EPA/CATI CLADERA, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Do sobotniego popołudnia przechodzący przez Półwysep Iberyjski subtropikalny sztorm Alpha połamał setki drzew i doprowadził do licznych podtopień. Od piątku w Portugalii poszukiwany jest zagraniczny turysta porwany przez falę przy jednej z plaż.

Zabrakło imion dla huraganów; naukowcy sięgają po grecki alfabet

Rekordowy, „szalony” sezon huraganów na Atlantyku spowodował, że zabrakło tradycyjnych imion dla burz i amerykańscy naukowcy zaczęli nazywać...

zobacz więcej

Jak poinformowała portugalska obrona cywilna, 30-letni obywatel Belgii zaginął w piątek wieczorem przy plaży Furnas, w pobliżu miasta Vila do Bispo w Algarve, na południu kraju.

Pedro Palma z portugalskiej policji morskiej wyjaśnił, że w sobotę wznowiono poszukiwania turysty, zawieszone w piątek z powodu pogarszającej się pogody.

Z szacunków portugalskiej obrony cywilnej wynika, że z powodu licznie zalegających konarów drzew, powalonych przez silne wiatry oraz podtopień straż pożarna musiała tylko w sobotę rano podjąć ponad 600 interwencji w całym kraju.

Z kolei służby meteorologiczne Hiszpanii podają, że przejście przez ten kraj sztormu Alpha było najbardziej odczuwalne w nocy z piątku na sobotę w Galicji, na północnym zachodzie.

Podczas zaledwie kilku godzin w tym hiszpańskim regionie zanotowano rekordową liczbę wyładowań atmosferycznych – ponad 8 tys.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej