RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niemcy: Nad Renem bez karnawału

Nie odbędą się m.in tradycyjne pochody uliczne w zapustny poniedziałek (fot.pixabay.com)

W nadchodzącym sezonie w Niemczech nie będzie karnawałowych pochodów ulicznych, dużych balów oraz wspólnej zabawy przy piwie w pubach. Dozwolone będzie świętowanie w ograniczonym gronie. Wszystko przez pandemię koronawirusa.

Niemcy odwołali Oktoberfest

– Tegoroczny Oktoberfest zostaje odwołany z powodu pandemii koronawirusa – poinformowali na wspólnej konferencji prasowej premier Bawarii Markus...

zobacz więcej

Premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Laschet poinformował, że władzom landu udało się osiągnąć porozumienie z tysiącami osób zaangażowanymi w organizowanie nadreńskiego karnawału w sprawie rezygnacji z jego obchodów w nadchodzącym sezonie.

Jednocześnie podziękował za zrozumienie obecnej sytuacji wywołane pandemią.

Podczas spotkania władz Nadrenii Północnej-Westfalii z czołowymi przedstawicielami towarzystw karnawałowych z Kolonii, Bonn, Akwizgranu i Duesseldorfu postanowiono zrezygnować z obchodów karnawału.

Nie odbędą się tradycyjne pochody uliczne w zapustny poniedziałek (tzw. Rosenmontag). Nie będzie również dużych zabaw i balów, uroczystych posiedzeń towarzystw karnawałowych połączonych z występami artystów, ani wspólnej zabawy przy piwie.

Tradycyjne otwarcie karnawału 11 listopada również będzie wyglądało inaczej. Rząd krajowy w Duesseldorfie zalecił władzom miejskim w Nadrenii Północnej-Westfalii wprowadzenie zakazu większych zgromadzeń połączonych z konsumpcją alkoholu. Pomysł ten spotkał się z aprobatą organizatorów zabaw karnawałowych.

Dopuszczalne będzie organizowanie tylko występów karnawałowych artystów na mniejszą skalę, pod warunkiem przestrzegania zachowania dystansu społecznego.

źródło:
Zobacz więcej