RAPORT

Wojna na Ukrainie

Solidarna Polska o konflikcie Zjednoczonej Prawicy: „Jak w małżeństwie”

Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba (w środku - fot. PAP/Mateusz Marek)
Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba (w środku - fot. PAP/Mateusz Marek)

Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski ocenił, że w koalicji rządzącej jest „jak w dobrym małżeństwie, gdzie zdarzają się kłótnie”. W rozmowie z „Super Expressem” dodał, że politycy powinni usiąść do stołu, ostudzić emocje i porozmawiać.

Politolog o rozpadzie koalicji: Scenariusz możliwy, ale za parę miesięcy

Solidarna Polska i Porozumienie nie poparły projektu PiS o tzw. piątce dla zwierząt. Liderzy partii rządzącej ogłaszają więc rozpad koalicji. W...

zobacz więcej

Polityk Solidarnej Polski w opublikowanym w sobotę wywiadzie zapewnił, że w Zjednoczonej Prawicy w większości spraw jest zgoda. Pamiętać jednak należy, jak mówił, „że jej formuła polega także na tym, że każde z trzech ugrupowań ma swój program i wypracowaną strategię”.

„Musimy ostudzić emocje, usiąść do stołu i porozmawiać. W Zjednoczonej Prawicy jest jak w dobrym małżeństwie – zdarzają się kłótnie. A po takiej kłótni należy porozmawiać. Chcieliśmy podziękować – zresztą zrobił to już minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro – za wycofanie projektu ustawy o bezkarności (tzw. ustawy covidowej – PAP). Uważamy, że ten przepis był zbyt daleko idący" - powiedział.

Zapytany, jak Ziobro, lider Solidarnej Polski, ma zamiar „odwiesić" rozmowy koalicyjne, Ozdoba odparł: „Ja nie powiedziałem, że my będziemy wykazywać jakąkolwiek inicjatywę". Dopytywany, czy SP zaczeka zatem na krok PiS, polityk stwierdził, że „każde ugrupowanie powinno przemyśleć, jaki powinien być kolejny krok”.

Jego zdaniem powinno odbyć się spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy, bo „to oni doskonale wiedzą, jak powinna wyglądać Polska przyszłości".

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej