RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejna ofiara pożarów na zachodnim wybrzeżu USA. Zginął strażak

Pożar, w którym śmierć poniósł ratownik, wybuchł po tym, jak na rodzinnej imprezie wystrzelono materiały pirotechniczne (fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT)

W pożarze lasu San Bernardino na wschód od Los Angeles zginął strażak. To 35 potwierdzona ofiara ognia, który od dwóch tygodni trawi lasy zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Kalifornia: Impreza przyczyną pożaru. Organizatorom grozi ogromna kara

Zdaniem amerykańskich urzędników jedną z przyczyn pożarów w Kalifornii mogła być tzw. gender party – przyjęcie, na którym ogłasza się płeć...

zobacz więcej

Pożar, w którym śmierć poniósł ratownik, wybuchł po tym, jak na rodzinnej imprezie wystrzelono materiały pirotechniczne.

Większość ofiar – 26 – żywioł pochłonął w Kalifornii. Było wśród nich dwóch innych strażaków. Ratownicy zaznaczają, że oficjalny bilans ofiar pożarów może wzrosnąć, gdy będzie już można przeszukać ruiny spalonych domów. Kalifornia z pożarami walczy od połowy sierpnia, na początku września zaczęły one trawić także lasy w stanach Oregon i Waszyngton. Częstą przyczyną pojawienia się ognia były wyładowania elektryczne podczas burz.

Do tej pory pożary na zachodzie USA pochłonęły około dwóch milionów hektarów lasów. Naukowcy określają je niespotykane w skali i sile. Strażakom w walce z ogniem pomagał deszcz, który padał w zachodniej części kraju w czwartek i piątek.

źródło:
Zobacz więcej