RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kij baseballowy z podpisem Michaela Jordana wystawiony na aukcji

Kij został wystawiony na sprzedaż w sobotę na stronie internetowej Memory Lane Inc. (fot. źródło: https://memorylaneinc.com)

Na aukcję trafił kij baseballowy z autografem Michaela Jordana. Jak podają amerykańskie media, aktor i kaskader, Tony Todd, znalazł ten kij w bagażniku auta, do którego nie zaglądał, bagatela, przez dekadę.

Michael Jordan przeznaczy 100 milionów dolarów na rzecz równości rasowej

Michael Jordan ogłosił, że przekaże 100 milionów dolarów organizacjom działającym na rzecz równości rasowej i sprawiedliwości społecznej. Pieniądze...

zobacz więcej

Znalezisko jest tym cenniejsze, że dziś mało kto pamięta, jak legenda NBA grał w baseball, który był jego dziecięcym marzeniem.

Tony Todd ma ten kij od 1994 roku, kiedy to Michael Jordan grał w Scottsdale Scorpions z Arizona Fall League. Było to rok po tym, jak legenda Chicago Bulls wprawił w osłupienie cały świat informacją, że kończy z grą w koszykówkę. Oświadczenie to padło z jego ust tuż po tym, jak trzy razy z rzędu wygrał tytuły mistrzowskie NBA. Co stało za tą decyzją? Chęć spełnienia życiowego marzenia o grze w baseball.

Jak przyznaje właściciel arcycennego kija, o odnalezieniu go zadecydował przypadek. Tony Todd oglądał bowiem film dokumentalny poświęcony Michaelowi Jordanowi „The Last Dance” i w trakcie emisji otrzymał od znajomego wiadomość z pytaniem, czy wciąż jest w posiadaniu kija z podpisem Jordana.

– Wtedy przebiegłem dom, jak Carl Lewis, nim przypomniałem sobie, że mam go w bagażniku swojego Pontiaca – powiedział Todd reporterowi „USA Today”. Dodał, że kij zostanie wystawiony na sprzedaż w sobotę, 19 września na stronie internetowej Memory Lane Inc. Aukcja potrwa 21 dni. Cena wywoławcza? 10 tys. dolarów.

źródło:

Zobacz więcej