RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Biegał po cmentarzu i zaczepiał ludzi. W rękach miał szpadę i szpadel

Mężczyźnie grozi więzienie (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Do nietypowego zdarzenia doszło na jednej z wrocławskich nekropolii. Agresywny mężczyzna biegał ze szpadą i zaczepiał ludzi. Gdy na miejscu zjawiła się policja, ten dzierżył już w rękach szpadel.

Dzieci bawiły się na podwórku, posypał się śrut. Obok było polowanie

W małej wsi na Śląsku doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Jak opisują lokalne media, w stronę dzieci, które stały przy ogrodzeniu, padły strzały....

zobacz więcej

Jak donoszą lokalne media, agresor grasował na cmentarzu na Krzykach.

– Mieszkaniec Wrocławia został zatrzymany, a policjanci zabezpieczyli zarówno łopatę, jak i szpadę, którą miał wcześniej grozić przypadkowym osobom. Badanie trzeźwości wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas dalszych czynności nadal nie reagował na prośby o uspokojenie się i kierował w kierunku funkcjonariuszy groźby – poinformował sierż. szt. Krzysztof Marcjan z wrocławskiej policji.

Awanturnik trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzuty „używania gróźb karalnych w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowe”. Teraz grozi mu do trzech lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej