RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Dyscyplina głosowania ws. ustawy o ochronie zwierząt dotyczy też senatorów PiS”

Sejm uchwalił w piątek rano nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego (fot. Shutterstock/vladee)

Dyscyplina głosowania w sprawie ustawy o ochronie zwierząt dotyczy również senackiej części klubu PiS. Będzie to dla nas kolejny test lojalności, uczciwości i sumienności naszych senatorów – uważa wicemarszałek Senatu Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości.

To koniec Zjednoczonej Prawicy? Suski: Nasi byli koalicjanci powinni pakować biurka

Marek Suski z PiS stwierdził, że brak zgody części posłów prawicy na „Piątkę dla zwierząt” oznacza koniec koalicji. Zapowiedział, że działacze...

zobacz więcej

Sejm uchwalił rano nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego.

– Zgodnie z procesem legislacyjnym, ustawa o ochronie zwierząt trafi do Senatu. Wszystkie komunikaty, które zostały wyrażone przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego na posiedzeniu naszego klubu, dotyczą też senackiej części klubu PiS. Klub jest całością, to połączony klub posłów i senatorów. Będzie w związku z tym nadal obowiązywała dyscyplina głosowania w tej sprawie – wyjawił Pęk.

Z 229 przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy, którzy wzięli udział w głosowaniu, nowelizację poparło 176 posłów PiS; przeciw niej zagłosowało 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski; 15 posłów Porozumienia wstrzymało się od głosu, 2 było przeciw. Przeciwko noweli opowiedział się też m.in. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski z PiS.

źródło:

Zobacz więcej