RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Pracownica banku przejmowała nieużywane konta, brała pożyczki. Nikt się nie zorientował

Kobiecie grozi do 8 lat pozbawienia wolności (fot. Policja)
Kobiecie grozi do 8 lat pozbawienia wolności (fot. Policja)

Najnowsze

Popularne

42-letnia oszustka przejmowała nieużywane konta bankowe i brała pożyczki na nieświadomych właścicieli. Żaden z nich się nie zorientował. Ostatnia pożyczka, przez którą wpadła, opiewa na 39 tys. zł – dowiedział się portal tvp.info.

61-latka ofiarą fałszywej funkcjonariuszki CBŚ. Straciła 24 tys. zł

24 tys. zł straciła 61-letnia mieszkanka gminy Gniezno, która padła ofiarą oszustki. Złodziejka w rozmowie telefonicznej przedstawiła się jako...

zobacz więcej

Na trop 42-letniej kobiety wpadli funkcjonariusze z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie. Pracownica banku weryfikowała aktywność posiadaczy rachunku; gdy zauważała, że konto jest nieużywane od dłuższego czasu, zmieniała hasła, adresy e-mail i numery telefonów do kontaktu na swoje.

Następnie używając danych osobowych użytkownika rachunku, składała wnioski o pożyczkę w różnych firmach parabankowych. Dzięki temu wszystkie informacje dotyczące niespłacanych należności trafiały na jej adresy. – Żaden z oszukanych właścicieli nigdy nie odkrył przestępstwa – mówi portalowi tvp.info kom. Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie.

Kiedy pożyczki wpływały na konto, ona przelewała je do siebie.

Daniem funkcjonariuszy sprawa jest rozwojowa, chociaż wszystko wskazuje na to, że kobieta działała w pojedynkę. Trwa szacowanie strat. Sprawczyni grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej