RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dzień bez Samochodu. Sprawdź, czym pojedziesz za darmo

16 września rozpoczął się coroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (fot. Shuttestock/Krasula)

W najbliższy wtorek z okazji Dnia bez Samochodu będzie można nieodpłatnie podróżować pociągami Kolei Mazowieckich, autobusami zastępczej komunikacji autobusowej na obszarze ograniczonym m.in. stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka – poinformowały KM.

Dzień bez samochodu. Miejska komunikacja bezpłatna

Władze wielu polskich miast zachęcają w sobotę do pozostawienia samochodów w garażach i na parkingach. W zamian czeka darmowa komunikacja zbiorowa....

zobacz więcej

„22 września, czyli najbliższy wtorek, jest ukoronowaniem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który w tym roku rozpoczął się 16 września. Tego dnia komunikacją zbiorową jeździmy za darmo” – przypominają w komunikacie Koleje Mazowieckie.

We wtorek przypada Dzień bez Samochodu. Jak poinformowały KM, tego dnia podróżni będą mogli nieodpłatnie podróżować pociągami Kolei Mazowieckich, autobusami zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna, Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin.

„Przesiadka do pociągu, autobusu, tramwaju czy metra to decyzja, której przyświeca troska o jakość powietrza, odkorkowanie miast, a przede wszystkim dalekowzroczne pojmowanie problemów cywilizacyjnych związanych z ludzkimi przyzwyczajeniami przyczyniającymi się do zaburzenia równowagi klimatycznej” – podkreśliły KM.

W środę 16 września rozpoczął się coroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT). Polska jest aktywnym uczestnikiem kampanii ETZT od momentu jej uruchomienia przez Komisję Europejską w 2002 r. W wydarzeniu uczestniczą wszystkie największe miasta, ale do akcji przyłączają się też małe gminy wiejskie. Kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT jest Dzień bez Samochodu.

źródło:
Zobacz więcej