RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powstaje książka o kulisach nagrywania albumu „Let It Be” The Beatles

Książka ma zawierać transkrypcje rozmów Beatlesów z sesji studyjnych w 1969 roku (fot. Daily Mirror/Mirrorpix/Mirrorpix via Getty Images)

To pierwsza oficjalna książka The Beatles od czasu bestsellerowej „The Beatles Anthology”, czyli od 20 lat. Termin wydania „The Beatles: Get Back”, 31 sierpnia 2021 r., koreluje z zapowiadaną na ten okres premierą filmu dokumentalnego pod tym samym tytułem, reżyserowanego przez Petera Jacksona.

„Polska. Siła obrazu” . Arcydzieła malarstwa polskiego w Muzeum Narodowym

Wystawa „Polska. Siła obrazu” przedstawiająca rolę malarstwa w kształtowaniu świadomości narodowej Polaków i w formowaniu zbiorowej pamięci...

zobacz więcej

Książka w twardej oprawie ma zawierać transkrypcje rozmów Beatlesów z sesji studyjnych w 1969 r. To był czas, gdy wydany rok wcześniej „Biały album” wciąż utrzymywał się na szczytach list przebojów, ale „Czwórka z Liverpoolu” zabrała się już do stworzenia nowego projektu, początkowo zatytułowanego „Get Back”.

Beatlesi pracowali nad nim przez trzy tygodnie, najpierw w Twickenham Film Studios, a następnie we własnym nowym Apple Studios. Mocno już skłóceni, wystąpili też po raz ostatni razem na żywo - na dachu budynku Apple Corps. Wszystko to zostało udokumentowane przy użyciu kamer i magnetofonów.

Książka zilustrowana będzie niepublikowanymi wcześniej zdjęciami Ethana A. Russella i Lindy McCartney. Zapowiedziano też przedmowę Petera Jacksona oraz wprowadzenie pisarza Hanifa Kureishiego. Choć termin premiery jest odległy, już uruchomiono przedsprzedaż. Cena – 60 dolarów.

źródło:

Zobacz więcej