RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szczeniaki porzucone w lesie. Grzybiarze wezwali policję

Policjanci zajęli się też błąkającym się po ruchliwej drodze owczarkiem (fot. Policja)

Grzybiarze zauważyli, jak kierowca osobówki porzuca coś w lesie. W krzakach odnaleźli cztery przestraszone szczeniaki. Wezwali policję. Nie była to jedyna tego typu interwencja warmińsko-mazurskich mundurowych.

Szczeniaki otrute i porzucone w lesie. Policja znalazła ich właściciela [WIDEO]

Policjanci w Aleksandrowie Łódzkim od tygodnia poszukiwali właściciela znalezionych w lesie psów. Wszystko wskazuje na to, że szczeniakom...

zobacz więcej

Zgłoszenie napłynęło do policji około południa. Zajście miało miejsce w okolicach miejscowości Księży Lasek w gminie Rozogi. Dwóch młodych mężczyzn opowiedziało, że zjechali w boczną leśną drogę, aby pozbierać grzyby.

W pewnym momencie zauważyli samochód osobowy, którego kierowca pozostawił coś w lesie. Gdy odjechał, podeszli bliżej. W krzakach pod drzewem leżały cztery małe, wystraszone szczeniaki. Szczycieńscy mundurowi zaopiekowali się nimi, a następnie nawiązali kontakt z miejscową lecznicą weterynaryjną, gdzie kundelki znalazły schronienie.

Niespełna godzinę później oficer dyżurny otrzymał informację, że po drodze krajowej nr 59 w okolicach miejscowości Spychowo błąka się pies podobny do owczarka niemieckiego. Zwierzę biegało po ruchliwej krajówce, sprawiając wrażenie zagubionego.

Policjanci starali się odszukać w okolicy właściciela, jednak bezskutecznie. Owczarek trafił do przytuliska.

źródło:
Zobacz więcej