RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Legutko: Sprawy światopoglądowe nie są przedmiotem regulacji europejskich

Europoseł Ryszard Legutko (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Przewodnicząca KE w swoim środowym przemówieniu w PE chciała się podlizać lewicy. Sprawy światopoglądowe nie są przedmiotem regulacji europejskich, a wszelkie zmiany w tym zakresie to gwałt na traktatach – mówi w rozmowie z europoseł Ryszard Legutko (PiS).

Fake news Ursuli von der Leyen. „Dyletanctwo szefowej Komisji Europejskiej” [WIDEO]

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w pierwszym orędziu stwierdziła, że w UE nie ma miejsca na „Strefy wolne od LGBT”, nawiązując do...

zobacz więcej

– Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen wylała podczas swojego wystąpienia w środę w PE jakieś niesłychane ilości wazeliny wobec europejskiej lewicy. Wydawałoby się, że jeśli ktoś pochodzi z Europejskiej Partii Ludowej, z niemieckiej chrześcijańskiej demokracji, nie będzie się tak podlizywał lewicy. W zasadzie nic innego nie robiła, tylko cały czas składała hołdy lewicowym hasłom. Było to przykre widowisko – powiedział Legutko.

– Dla mnie przerażającym był moment, gdy powiedziała, że Komisja przymierza się do stworzenia jakiś instrumentów prawnych i politycznych, żeby walczyć z nienawiścią, wpływać na edukację. Co Komisja ma do tego? To jest gwałt na traktatach. KE nie ma żadnych kompetencji, aby wpływać na treść przekazu edukacyjnego – dodał.

Jak powiedział, w odpowiedzi na te słowa pojawił się entuzjazm na sali plenarnej Parlamentu Europejskiego.

– Jeśli się mówi o nienawiści czy walce z rasizmem, to kto miałby definiować, co jest rasizmem, a co nie jest – zaznaczył. W opinii Legutko von der Leyen uważa, że „Komisja, zapewne też TSUE, będą wprowadzać małżeństwa homoseksualne tylnymi drzwiami do UE”.

– To jest rzeczywiście gwałt na traktatach, bo sprawy światopoglądowe nie są przedmiotem regulacji europejskich. W ten sposób zmusza się instytucje sądownicze, legislaturę, wszystkie instytucje kraju członkowskiego, żeby to zaakceptowały i one nie mają nic do powiedzenia. To jest prawna przemoc – wskazał.

Unijny komitet rozważa przekazanie środków „Rzeczpospolitej”. Straci PAP

Komitet Regionów UE rozważa przekazanie środków, które do tej pory otrzymywała Polska Agencja Prasowa, gazecie „Rzeczpospolita” i portalowi...

zobacz więcej

Zdaniem szefa EKR, w przemówieniu jeśli chodzi o kwestie dot. światopoglądu, Von der Leyen poszła dalej, niż można było usłyszeć to z ust poprzednich szefów Komisji Europejskich.

– To tak, jak w reklamie Forda model T, która mówiła, że można sobie wybrać samochód w dowolnym kolorze, pod warunkiem, że to będzie kolor czarny, ponieważ wszystkie Ford T były czarne. To identyczna sytuacja, gdy tutaj mówi się, ze istnieje wolności światopoglądowa, możecie decydować o sobie, pod warunkiem, że to będzie zgodne z regulacjami europejskim. To szalenie niebezpieczne – wskazał.

Von der Leyen w środowym przemówieniu zapowiedziała, że Komisja wkrótce przedstawi strategię wzmocnienia praw osób LGBTQI.

– W ramach tego będę również dążyć do wzajemnego uznawania stosunków rodzinnych w UE. Jeśli jesteś rodzicem w jednym kraju, jesteś rodzicem w każdym kraju – zaznaczyła.

Von der Leyen nie przedstawiła szczegółów inicjatywy dotyczącej uznawania praw rodzicielskich osób tej samej płci.

źródło:

Zobacz więcej