RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ziobro o współpracy z PiS. „Wiele nas łączy, możemy dużo zrobić dla Polski”

Prezes PiS Jarosław Kaczyński (L), minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (P) (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (L), minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (P) (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

Jako Zjednoczona Prawica mamy odważny plan reform państwa. Wierzę, że z tak obranej drogi nie zejdziemy – napisał na Twitterze Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, lider Solidarnej Polski.

Brudziński ostrzega wahających się kolegów z PiS. „Nie wyginajcie się, bo skończycie jak LPR”

Jeżeli nasi koalicjani chcą mieć głos decydujący w Sejmie, to niech wygrają wybory tak jak Jarosław Kaczyński – napisał na Twitterze europoseł PiS...

zobacz więcej

Dyskusja nad projektem ochrony zwierząt, który ogłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński, podzieliła koalicję Zjednoczonej Prawicy. Przeciwko projektowi głosowali m.in. posłowie Solidarnej Polski.

W czwartek w Sejmie odbyło się posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości, w którym nie wzięli udziału posłowie koalicyjnych ugrupowań: SP i Porozumienia. Po posiedzeniu Ryszard Terlecki, szef klubu PiS, poinformował, że negocjacje w ZP zostały zawieszone.

Sprawę skomentował Zbigniew Ziobro. „Dziękuję PiS za wycofanie ustawy o bezkarności z Sejmu. Równość wobec prawa to kluczowa wartość dla naszego obozu. Jako Zjednoczona Prawica mamy odważny plan reform państwa. Wierzę, że z tak obranej drogi nie zejdziemy. Wiele nas łączy, możemy dużo zrobić dla Polski” – napisał lider Solidarnej Polski.

źródło:
Zobacz więcej