RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wandal z narkotykami zniszczył statuę Jezusa w katedrze w El Paso

Isaiah Cantrell trafił do aresztu (fot. Catholic Diocese of El Paso/El Paso police)

90-letnia statua Najświętszego Serca Jezusa w katedrze w El Paso w stanie Teksas została zniszczona przez wandala. Policja zatrzymała sprawcę.

Pożar XVI-wiecznego kościoła. Policja podejrzewa zaprószenie ognia

Pożar, który wybuchł w ciągu ubiegłego weekendu, poważnie uszkodził jeden z najstarszych kościołów w stolicy Meksyku. Płomienie uszkodziły wieżę,...

zobacz więcej

Do incydentu doszło we wtorek około godziny 10 rano czasu miejscowego w katedrze św. Patryka, gdy świątynia była już otwarta dla wiernych chcących się pomodlić. 30-letni Isaiah Cantrell wszedł do środka i przewrócił posąg Jezusa, następnie zbiegł.

Sprawca został zatrzymany i trafił do aresztu hrabstwa El Paso. Znaleziono przy nim marihuanę. Usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i posiadania środków odurzających. Sędzia wyznaczył kaucję w wysokości 20,5 tysiąca dolarów.

Duchowni nie kryją oburzenia. „Jestem w szoku, podobnie jak cała nasza społeczność w związku z tą nieoczekiwaną sytuacją” – napisał w oświadczeniu proboszcz katedry, wielebny Trini Fuentes.

Głos zabrał również biskup Mark J. Seitz. „To jedno z moich ulubionych przedstawień Jezusa – ma ramiona szeroko otwarte w powitalnym geście, a jego serce płonie miłością do nas. Często biorę inspirację z tego posągu, gdy przygotowuję się do mszy świętej. Ta statua przybliżała nas do osób i ideałów, które są niewidoczne dla oczu” – oświadczył hierarcha.

źródło:
Zobacz więcej