RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejny tragiczny wypadek w Tatrach. Ratownicy znaleźli ciało mężczyzny

Turysta przemieszczał się najprawdopodobniej poza oznakowanymi szlakami (fot. arch.PAP/Grzegorz Momot, zdjęcie ilustracyjne)

W trakcie nocnych poszukiwań ratownicy TOPR odnaleźli w rejonie Morskiego Oka ciało młodego turysty, który najprawdopodobniej spadł z Żabiego Szczytu Niżniego – poinformował TOPR. To już czwarta ofiara Tatr w ciągu ostatnich dziewięciu dni.

Załamanie pogody w Tatrach. TPN ostrzega turystów

W najwyższych górach w Polsce znacznie pogorszyły się warunki do uprawiania turystyki – ostrzega Tatrzański Park Narodowy. Prognozowane są burze,...

zobacz więcej

Kiedy młody mężczyzna nie wrócił w środę z wyprawy w Tatry, zaniepokojona rodzina około godz. 21 zaalarmowała centralę ratowników TOPR w Zakopanem. Jego samochód odnaleziono zaparkowany na Palenicy Białczańskiej, gdzie rozpoczyna się szlak do Morskiego Oka. W trakcie poszukiwań ustalono, że telefon mężczyzny loguje się w rejonie Tatr.

Jeszcze w nocy na poszukiwania w rejon Morskiego Oka wyruszyło kilka patroli ratowników TOPR z dwoma psami poszukiwawczymi. Jedna z grup ratowników około godz. 3 odnalazła najpierw plecak i kijki poszukiwanego, a następnie jego ciało, które znajdowało się pod skalnymi ścianami Żabiego Szczytu Niżniego.

Turysta przemieszczał się najprawdopodobniej w terenie wysokogórskim poza oznakowanymi szlakami. W piątek ciało mężczyzny zostało śmigłowcem przetransportowane do Zakopanego.

źródło:

Zobacz więcej