RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Oprawcom komunistycznym należy się wieczna hańba

Nasi europejscy partnerzy dają wyraz niezrozumienia ciągłości między atakiem komunistycznej Rosji sowieckiej na Polskę 81 lat temu, morderstwami polskich patriotów, wywózkami na Sybir, a systemem komunistycznym, z którego złogami w wymiarze sprawiedliwości musimy wciąż walczyć – mówił premier Mateusz Morawiecki po złożeniu w 81. rocznicę agresji ZSRR na Polskę kwiatów przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

Ziobro: będziemy bronić polskiej racji stanu przed rozhisteryzowanymi elitami UE

– Będziemy twardo bronić polskich interesów i polskiej racji stanu w sporze z rozhisteryzowanymi elitami UE, które chciałyby narzucać nam swoją...

zobacz więcej

– Co to była za data 17 IX? Można powiedzieć, że to początek komunizmu w Polsce. Przez chwilę, w zmaganiach z drugim totalitaryzmem, walczył on o swoje przetrwanie, ale to początek komunizmu, znaczony datami wieloma. 1945 rok, a potem oprawcy komunistyczni, ubeccy, UB, SB mordująca polskich patriotów. Setki polskich patriotów wymordowanych przez SB w latach 70. i 80. przez formacje służące systemowi komunistycznemu – przypominał szef rządu.

Morawiecki wskazał, że „tysiące, dziesiątki tysięcy” zostały „pomordowane przez sędziów w togach, którzy wysługiwali się komunistycznemu systemowi zagłady, zniszczenia narodu polskiego”.

– Dlatego dzisiaj musimy jeszcze przypomnieć o dwóch sprawach: pierwsza to pewien haniebny wyrok. Wyrok, który świadczy o tym, jak potrzebna jest głęboka reforma, pozbycie się komunistycznych zaszłości. Wyrok części sędziów Sądu Najwyższego, który zwalnia z odpowiedzialności funkcjonariuszy UB i SB, tych, którzy mordowali polskich patriotów – mówił premier.

– Mordowali Żołnierzy Wyklętych, naszych żołnierzy powstania antykomunistycznego i mordowali ks. Jerzego Popiełuszkę, ks. Zycha, ks. Suchowolca, ks. Niedzielaka i to jeszcze w 1989 r – wyliczał Morawiecki.

– Ten wyrok haniebny zapadł teraz, w tych czasach. Tuż przed 81. rocznicą podboju Polski przez wojska komunistyczne, przez Armię Czerwoną – podkreślił premier

– W jego ocenie właśnie „dlatego trzeba przypomnieć jeszcze naszym partnerom europejskim o tym, co się stało”. – Bo to oni przez swoje uchwały w europarlamencie dają wyraz niezrozumienia, braku zrozumienia ciągłości między atakiem komunistycznej Rosji sowieckiej na Polskę 81 lat temu, morderstwami polskich patriotów, wywózkami na Sybir ponad miliona Polaków w strasznych męczarniach umierających na Syberii i później zwycięski system komunistyczny, który niszczył polskich patriotów aż do 1989 r. – wskazywał.

– To z tym, drodzy przyjaciele europejscy, cały czas musimy walczyć. Ze złogami tego komunistycznego systemu. To dlatego potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości – wyjaśniał Morawiecki.

źródło:
Zobacz więcej