RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Będzie kontynuacja „Jokera”? Warner Bros oferuje aktorowi 50 mln dolarów

Warner Bross planuje zrobić dwa filmy w ciągu czterech lat (fot. Dave J Hogan/Getty Images)

Warner Bros próbuje nakłonić Joaquina Phoeniksa do powrotu do roli Arthura Flecka w filmie „Joker”. Wytwórnia zaproponowała pierwszoplanowemu aktorowi aż 50 mln dolarów za udział w dwóch kolejnych częściach o złoczyńcy z Gotham City.

Nowe plany repertuarowe Teatru Telewizji w sezonie 2020/21

Staramy się utrzymać dwie premiery w miesiącu, czyli równowagę między spektaklami premierowymi i powtórkowymi; w naszym repertuarze jest równowaga...

zobacz więcej

„Wciąż trwają negocjacje w tej sprawie. Ale scenariusze są już pisane i Joaquin jest bardzo zaangażowany” – podaje Mirror.

Wytwórnia ma zamiar zrobić dwie kontynuacje w ciągu czterech lat. Pierwszą w 2022 r., a drugą w 2024 r. z długoterminowym zaangażowaniem Joaquina Phoenixa i reżysera Todda Phillipsa oraz producenta Bradleya Coopera.

„Teraz wszystko toczy się wokół tego, czy Phoenix zaakceptuje warunki i największą wypłatę w swojej karierze” – zdradziło źródło związane ze sprawą.

Phoenix w październiku przekazał w wywiadzie, że rozmawiał z reżyserem Toddem na temat kontynuacji „Jokera”. Z kolei w listopadzie Phillips zadeklarował, że o kolejnych częściach trwa dyskusja, ponieważ „film kosztował 60 milionów dolarów, a zarobił miliard”.

Film „Joker” zdobył nagrodę na Festiwalu Filmowym w Wenecji, zebrał aż 11 nominacji do Oscara, które zamieniły się w dwie statuetki dla Joaquina Phoenixa za główną rolę męską i kompozytorki Hildur Guðnadóttir za oryginalną muzykę. Przyniósł ogromny zysk, bo zarobiono na nim miliard dolarów.

źródło:
Zobacz więcej