RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polsat News informuje, że Ardanowski odchodzi z PiS. „To kłamstwo”

Minister zapewnia, że nie ma takich planów (fot. PAP/Waldemar Deska)

Nie złożyłem rezygnacji z członkostwa w PiS i nie mam takich planów – napisał minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Wcześniej takie informacje podawał Polsat News.

Ardanowski odniósł się do swojego listu. Ubolewa, że trafił do Onetu

Jan Krzysztof Ardanowski oświadczył, że w związku z pracami nad projektem dotyczącym ochrony zwierząt przekazał kierownictwu PiS i...

zobacz więcej

O rzekomych planach Ardanowskiego co do rezygnacji z członkostwa w PiS informował w czwartek dziennikarz Polsat News Wojciech Dąbrowski.

Minister rolnictwa zdecydowanie zaprzeczył tym doniesieniom.

„W związku z informacjami Polsat News, że złożyłem rezygnację z członkostwa w PiS, oświadczam, że to kłamstwo i nie mam takich planów” – napisał Ardanowski.



Onet podał we wtorek, że minister Ardanowski skierował do polityków PiS list, w którym ostrzega przed poważnymi konsekwencjami politycznymi przyjęcia zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Według portalu Ardanowski napisał, że ustawa trwale zrazi do PiS elektorat wiejski.

W oświadczeniu Ardanowski napisał, że jako minister rolnictwa przekazał swoje uwagi i opinie odnośnie projektu kierownictwu PiS oraz parlamentarzystom odpowiadającym za sprawy rolnictwa.

„Jest to mój głos w wewnętrznej debacie, dotyczącej skutków ekonomicznych i społecznych planowanych decyzji. Jestem przekonany, że podanie konkretnych danych i ocena istotnego wpływu przygotowywanych zmian na polskie rolnictwo – borykające się z rozlicznymi problemami, które pandemia koronawirusa jeszcze pogłębia – jest moim obowiązkiem” – oświadczył.

Stwierdził, że ogromnym nadużyciem w toczącej się debacie jest zawężenie sensu ustawy tylko do przyszłości hodowli zwierząt futerkowych, bo – jak napisał – zakres spraw, które projekt ustawy zawiera, powinien być znacznie szerszy.

„Sugestie, że jestem w jakikolwiek sposób uzależniony od branży futerkowej, są kłamstwem i nadużyciem” – oświadczył Ardanowski.

źródło:
Zobacz więcej