RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Terlecki: Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy zostały zawieszone

Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy zostały zwieszone w związku z sytuacją, jaką mamy w Sejmie. Jeśli nasi koalicjanci – Solidarna Polska i Porozumienie – poskromią oczekiwania i zastosują się do decyzji kierownictwa ZP, to będzie można do nich wrócić – powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Część PiS obawia się krytyki wyborców. „Ustawa nie wpłynie na naszą jedność” [WIDEO]

35 posłów z klubu PiS zagłosowało za odrzuceniem w pierwszym czytaniu „Piątki dla zwierząt”. Czy jedność Zjednoczonej Prawicy jest zagrożona i jak...

zobacz więcej

W czwartek w Sejmie odbyło się posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości, w którym nie wzięli udziału posłowie koalicyjnych ugrupowań: Solidarnej Polski i Porozumienia.

– Prezes (PiS) odniósł się do sytuacji negocjacji z naszymi koalicjantami, stwierdzając, że w tej sytuacji te negocjacje nie mają sensu, skoro nasi dotychczasowi koalicjanci występują z innym programem, z innymi pomysłami, z innymi wskazaniami do głosowań niż cały klub – powiedział Terlecki dziennikarzom w Sejmie po zakończeniu posiedzenia klubu.

Dopytany przez dziennikarzy, których negocjacji dotyczy to zdanie, odparł, że „wszelkich”. – Wszelkich negocjacji, które prowadzimy mozolnie od paru tygodni – doprecyzował.

Pytany z kolei, czy oznacza to, że odwlecze się rekonstrukcja rządu, odpowiedział: „niekoniecznie”. – Jeżeli sytuacja do tego zmusi, to rekonstrukcja nastąpi bez uzgodnień z naszymi koalicjantami – oświadczył.

Pytany, czy PiS jest gotowe na rząd mniejszościowy, odparł: „nie, to jest niemożliwe”. – Jeżeli zajdzie taka sytuacja, to pójdziemy na wybory. Oczywiście sami – dodał.

źródło:
Zobacz więcej