RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Komplet punktów karnych w dziesięć minut. Pirat pożegnał się z prawem jazdy

47-latek będzie musiał zapłacić 1 tys. zł mandatu (fot. KMP Zielona Góra)

Policjanci z zielonogórskiej grupy SPEED zatrzymali czwartek rano kierowcę, który jechał z prędkością 103 km/h w miejscu, gdzie dozwolone jest jedynie 50 km/h. Popełnił też dwa inne poważne wykroczenia. W sumie uzbierał 25 punktów karnych, został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł i stracił prawo jazdy.

Wypadek na A4. Policja poszukuje kierowcy, który uciekł z miejsca zdarzenia

Policjanci poszukują kierowcy czarnego audi Q5, który uczestniczył w wypadku w ostatni czwartek o godz. 17.50 na autostradzie A4 w pobliżu węzła w...

zobacz więcej

Jak poinformowała Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena passata na Szosie Kisielińskiej. Nie tylko jechał zbyt szybko, ale wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniu i na przejściu dla pieszych.

– Kiedy policjanci zatrzymali volkswagena okazało się, że kieruje nim 47-letni zielonogórzanin, który „spieszył się do pracy”. Samo słowo przepraszam w tej sytuacji to zbyt mało – powiedziała Barska.

47-latek będzie musiał zapłacić tysiąc złotych mandatu, otrzymał też 25 punktów karnych – po 10 za prędkość i wyprzedzanie na pasach oraz pięć za wyprzedzanie na skrzyżowaniu. To oznacza, że czeka go ponowny egzamin na prawo jazdy, bo przekroczył dozwoloną liczbę 24 punktów karnych.

Policjantka przypomniała, że statystyki drogowych zdarzeń od lat pokazują, że nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu wśród przyczyn wypadków i kolizji drogowych.

– Mimo że zaostrzone przepisy obowiązują już od dłuższego czasu, w naszym powiecie nie ma tygodnia, żeby chociaż jeden z kierujących nie stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Niestety część ukaranych w ten sposób osób decyduje się na kierowanie pojazdem mimo zatrzymanych uprawnień – dodała Barska.

źródło:

Zobacz więcej