RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Utopiła noworodka w muszli klozetowej. Sąd skazał ją na pięć lat

Wyrok jest nieprawomocny (fot. Shutterstock/gmstockstudio)

Na karę pięciu lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Opolu 25-letnią Sabinę W., oskarżoną o zabójstwo swojego dziecka. Jak ustalono w trakcie śledztwa, kobieta utopiła noworodka w muszli klozetowej. Wyrok jest nieprawomocny.

86-latek zadźgał wnuczkę. Tłumaczy się wypitym alkoholem

Japońska policja aresztowała 86-latka pod zarzutem zamordowania swojej 16-letniej wnuczki. Mężczyzna przyznał się do winy, swoje zachowanie...

zobacz więcej

Do zdarzenia objętego aktem oskarżenia doszło latem 2019 roku w jednej ze wsi w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Ratowników karetki pogotowia wezwano do pacjentki, która zgłosiła krwotok w wyniku poronienia.

Jak zeznał w czasie procesu jeden z członków zespołu medycznego, który przyjechał na wezwanie, w domu była oskarżona, która powiedziała im, że poroniła, a dziecko jest w toalecie. Tam też pracownik pogotowia znalazł ciało noworodka. Dziecko utopiło się.

Prokuratura oskarżyła kobietę o zabójstwo, stwierdzając jednocześnie, że dopuściła się ona zbrodni mając znacznie ograniczoną poczytalność. Oskarżona nie przyznała się do winy, twierdząc, że nie wiedziała o tym, że jest w ciąży i była w zbyt dużym szoku, by zrozumieć co się dzieje. Sąd uwzględnił opinie biegłych na temat stanu psychicznego oskarżonej i orzekł wobec Sabiny W. karę pięciu lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

źródło:

Zobacz więcej