RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

oglądaj online

Debata Trump-Biden

„Trwa prezydencja niemiecka, oni z tą ideologią chcą jechać jak czołg”

Rozumiem, że w Komisji Europejskiej trwa teraz prezydencja niemiecka i chcą jechać jak czołg z tą ideologią, ale to nie znaczy, że mamy to przyjmować z dobrodziejstwem. To nie jest nasza cywilizacja, na to nie powinno być naszej zgody – powiedziała w TVP1 europosłanka Beata Kempa.

„Narzucanie lewackiego światopoglądu w UE to autodestrukcja”

Jeśli Unia Europejska będzie chciała narzucać światopogląd lewicowy i lewacki wszystkim członkom, to działa autodestrukcyjnie – powiedział poseł...

zobacz więcej

W środę szefowa KE Ursula von der Leyen przedstawiła w PE swoją wizję Europy. W trwającym ponad godzinę pierwszym orędziu o stanie UE mówiła o planach i priorytetach Komisji na najbliższy rok. Zapowiedziała m.in. zwiększenie celu redukcji emisji do 2030 r. z 40 do co najmniej 55 proc.; przeznaczanie 37 proc. środków z funduszu odbudowy na cele Zielonego Ładu; wzmocnienie praw osób LGBT.

Jak zaznaczyła von der Leyen, w UE nie ma miejsca na „strefy wolne od LGBT”. Zapowiedziała, że Komisja wkrótce przedstawi strategię wzmocnienia praw osób LGBTQI.

– W ramach tego będę również dążyć do wzajemnego uznawania stosunków rodzinnych w UE. Jeśli jesteś rodzicem w jednym kraju, jesteś rodzicem w każdym kraju – zaznaczyła.

Słowa szefowej KE skomentowała w „Kwadransie Politycznym” TVP1 europosłanka Porozumienia Beata Kempa. Oceniła, że „ta pełzająca inżynieria i rewolucja fundowana przez UE była widoczna od pewnego czasu”.

– Wczoraj jasno i wyraźnie Ursula von der Leyen odkryła całkowicie karty, kiedy zabiegała o ten urząd jeszcze była ostrożna – stwierdziła posłanka.

Geje „prześladowani jak Żydzi”. „Granice przekroczone, koniec rozmowy”

Robert Biedroń twierdzi, że sytuacja osób LGBT w Polsce jest taka, jak Żydów w III Rzeszy. Skandalicznych wypowiedzi Biedronia próbował bronić w...

zobacz więcej

Jak mówiła, „to się staje faktem, oni wchodzą bardzo mocno w kwestie ideologiczne i bardzo mocno biją w podstawy suwerenności naszego i każdego innego państwa członkowskiego”.

– Te kwestie, na których wczoraj się skupiła, zapominając, że UE ma dużo więcej poważnych, a nie wyimaginowanych problemów, to jest materia pozatraktatowa. My nie umawialiśmy się z UE na tego typu numery, to jest skandaliczne, co się stało, to walec ideologiczny, który jedzie – kontynuowała Kempa.

Zaznaczyła, że oprócz kwestii ideologicznych Polska będzie ponosiła „potężne konsekwencje gospodarcze” – nawiązała do słów szefowej KE o zapowiedzi przyspieszenia redukcji emisji CO2 do 2030 r., „czego nasza gospodarka nie wytrzyma”.

– Wczoraj wszelkie maski powinny spaść z oczu. Świat stanął na głowie; pierwsza recepta – wzywać do uspokojenia się polskich europosłów z opozycji. To oni dostarczają nieprawdziwej amunicji, szkalują nasz kraj, dokładają do pieca podczas każdej sesji parlamentarnej; pani Spurek bryluje w tych kwestiach – oceniła.

– Rozumiem, że jest teraz prezydencja niemiecka i chcą jechać jak czołg z tą ideologią, ale to nie znaczy, że mamy to przyjmować z dobrodziejstwem; to nie jest nasza cywilizacja, na to nie powinno być naszej zgody – zakończyła.

źródło:
Zobacz więcej