RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Narzucanie lewackiego światopoglądu w UE to autodestrukcja”

Ursula von der Leyen przedstawiła swoją wizję Europy (fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET)

Jeśli Unia Europejska będzie chciała narzucać światopogląd lewicowy i lewacki wszystkim członkom, to działa autodestrukcyjnie – powiedział poseł PiS Przemysław Czarnek, komentując wystąpienie szefowej KE Ursuli von der Leyen. W środę zapowiedziała m.in. strategię wzmocnienia praw osób LGBTQI w UE.

Szefowa KE: Nie ma miejsca w naszej UE na „strefy wolne od LGBT”

W UE nie ma miejsca na „strefy wolne od LGBT” – oświadczyła szefowa KE Ursula von der Leyen, zapowiadając przy tym, że kierowana przez nią...

zobacz więcej

W środę szefowa KE Ursula von der Leyen przedstawiła w PE swoją wizję Europy. W trwającym ponad godzinę pierwszym orędziu o stanie UE mówiła o planach i priorytetach Komisji na najbliższy rok.

Zapowiedziała m.in. zwiększenie celu redukcji emisji do 2030 r. z 40 do co najmniej 55 proc.; przeznaczanie 37 proc. środków z funduszu odbudowy na cele Zielonego Ładu; wzmocnienie praw osób LGBT.

Jak zaznaczyła von der Leyen, w UE nie ma miejsca na „strefy wolne od LGBT”. Zapowiedziała, że Komisja wkrótce przedstawi strategię wzmocnienia praw osób LGBTQI.

– W ramach tego będę również dążyć do wzajemnego uznawania stosunków rodzinnych w UE. Jeśli jesteś rodzicem w jednym kraju, jesteś rodzicem w każdym kraju – zaznaczyła.

Do przemówienia szefowej KE odniósł się poseł PiS Przemysław Czarnek.

Geje „prześladowani jak Żydzi”. „Granice przekroczone, koniec rozmowy”

Robert Biedroń twierdzi, że sytuacja osób LGBT w Polsce jest taka, jak Żydów w III Rzeszy. Skandalicznych wypowiedzi Biedronia próbował bronić w...

zobacz więcej

– Niestety Komisja Europejska i Unia Europejska idą w kierunku autodestrukcji. Unia Europejska, która miała służyć do tego, aby tworzyć jednolity rynek i chronić bezpieczeństwo na obszarze europejskim, dzisiaj przepoczwarza się w jakiś totalitarny twór, który ma narzucać światopogląd wszystkim krajom UE, i wszystkim obywatelom UE, wymuszając działania kompletnie sprzeczne z wartościami, które leżały u podstaw Unii – ocenił Czarnek, odnosząc się do zapowiedzianej strategii wzmocnienia praw osób LGBTQI w UE.

Zdaniem polityka PiS „jeśli Unia będzie chciała narzucać światopogląd lewicowy i lewacki wszystkim członkom Unii Europejskiej, to będą to działania autodestrukcyjnie”.

– Trzeba powstrzymać naszych przyjaciół z Zachodu przed taką autodestrukcją UE, bo UE jest nam potrzebna, ale taka, jaka miała być – zaznaczył poseł PiS.

– Co do ekologii nie mamy nic przeciwko, co więcej jesteśmy ekologami i jesteśmy za tym, aby działać na rzecz czystego powietrza i środowiska. To jest dziedzictwo i musimy je przekazać kolejnym pokoleniom. Ale nie może się to dziać na mocy ideologii lewackich i humanizowania roślin oraz zwierząt, animalizacji człowieka. A taki właśnie szkodliwy proces można dostrzec – stwierdził.

źródło:

Zobacz więcej