RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kanye West znów szokuje. „Wierzcie mi, nie zatrzymam się”

Tak Kanye West potraktował jedną ze swoich nagród Grammy (fot. PAP/EPA/CAROLINE BLUMBERG/TT/Kanye West)

Amerykański raper Kanye West znów wprawił internautów w osłupienie. Opublikował na Twitterze wideo, na którym wydaje się, że oddaje mocz na jedną ze statuetek Grammy wrzuconą do toalety. Kilka godzin wcześniej opublikował obszerne fragmenty swoich kontraktów z wytwórniami muzycznymi.

„Prawie zabiłem moją córkę”. Wstrząsające wyznanie Kanye Westa

Znany czarnoskóry amerykański raper i producent muzyczny Kanye West, od kilku dni oficjalny kandydat na prezydenta USA, przyznał podczas wiecu...

zobacz więcej

Raper najwyraźniej nie zamierza złożyć broni. Kontynuuje walkę z wytwórniami muzycznymi, sięgając po coraz bardziej zastanawiające techniki nacisku. Tym razem na Twitterze opublikował ośmiosekundowy film, na którym widać, jak prawdopodobnie oddaje mocz na jedną ze swoich 21 nagród Grammy.

Prawdopodobnie, bo Kanye ostatecznie nie wyjaśnił, co naprawdę dzieje się na filmie; zawsze może go nazwać prowokacją czy nieudanym żartem. Zapewnił jedynie, że „nie zatrzyma się”.

West walczy o zwolnienie go z podpisanych wcześniej kontraktów z wytwórniami muzycznymi. Chodzi o Universal i Sony. Od tego uzależnia wydanie kolejnej płyty. Nie wyjaśnia przy tym jednak, dlaczego miałby zostać z tych kontraktów zwolniony.

W jednym z wpisów wskazał na wyzysk, jakiego ofiarą padają artyści ze strony wydawnictw muzycznych.

„90 proc. kontraktów na tej planecie opartych jest na tantiemach. Standardowa umowa to pułapka, z której nigdy nie da się wydostać. Są w niej ukryte koszty, jak »opłata dystrybucyjna«. Wiele wytwórni stosuje je, żeby zarobić jeszcze więcej na naszej pracy, samemu nawet niczego nie próbując” – napisał West, który ostatnio włączył się do walki o Biały Dom.

źródło:
Zobacz więcej