RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

oglądaj online

Debata Trump-Biden. Wydanie specjalne

Niepokojące tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa. WHO alarmuje

W wielu krajach obserwujemy wzrost liczby hospitalizacji na oddziałach intensywnej terapii (fot. Andreas Rentz/2020 Getty Images)

Pandemia koronawirusa rozprzestrzenia się w niepokojącym tempie w niektórych częściach półkuli północnej naszej planety, mimo iż jeszcze nie nastąpił sezon grypowy – alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 16.09 – więcej zakażeń niż na Śląsku

Blisko setkę zakażeń potwierdziła minionej doby na Mazowszu Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. To drugi największy przyrost przypadków...

zobacz więcej

– Zaczynamy dostrzegać niepokojące trendy w niektórych krajach – powiedziała podczas transmisji internetowej w mediach społecznościowych epidemiolog WHO Maria Van Kerkhove.

– Obserwujemy wzrost liczby hospitalizacji na oddziałach intensywnej terapii, szczególnie w Hiszpanii, Francji, Czarnogórze, na Ukrainie i w niektórych stanach USA. To niepokojące, ponieważ nie nadszedł jeszcze sezon grypowy – dodała.

Van Kerkhove podkreśliła również, że w kilku krajach wzrosła liczba hospitalizacji zakażonych koronawirusem osób w wieku 15-49 lat. Dr Mike Ryan, czołowy ekspert WHO ds. sytuacji kryzysowych, doradził szczepienie przeciw grypie osobom z grup szczególnie narażonych na zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Na całym świecie od początku pandemii koronawirusem zakaziło się ponad 29,6 mln ludzi, w tym najwięcej w USA, Indiach i Brazylii. Zmarło w sumie ok. 936 tys. osób.

źródło:

Zobacz więcej