RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Projekt zmian ws. hodowli zwierząt futerkowych i uboju rytualnego skierowany do dalszych prac

Izba nie zgodziła się na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu PiS (fot. PAP/Marcin Obara)
Izba nie zgodziła się na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu PiS (fot. PAP/Marcin Obara)

Sejm nie zgodził się na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu PiS zmian w ustawie o ochronie zwierząt, który zakłada zakaz hodowli zwierząt na futra oraz ograniczenie uboju rytualnego.

Zakaz hodowli na futra, trzymania na łańcuchu. Co myślą wyborcy Dudy, co Trzaskowskiego?

Większość Polaków chce wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych i zakazu trzymania psów na łańcuchu – tak wynika z sondażu pracowni Social...

zobacz więcej

W środę po południu Sejm rozpoczął prace nad projektami zmian w ustawie, autorstwa PiS oraz KO o ochronie zwierząt. Projekt PiS zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

Za odrzuceniem projektu ustawy głosowało 35 posłów klubu PiS, 17 posłów PSL-KP, 10 posłów Konfederacji i 1 poseł niezależny. Wśród nich byli m.in. wszyscy posłowie z Solidarnej Polski, w tym: Tadeusz Cymański, Sebastian Kaleta, Jan Kanthak, Janusz Kowalski, Jacek Ozdoba, Michał Wójcik, Marcin Warchoł, Zbigniew Ziobro, Michał Woś, z Porozumienia Andrzej Sośnierz, z PiS m.in. Anna Cicholska, Zbigniew Dolata, Jan Duda, Teresa Glenc, Mariusz Gosek, Agnieszka Górska, Maciej Górski, Teresa Hałas, z PSL m.in. Marek Sawicki, Stanisław Tyszka oraz cały klub Konfederacji.

Przeciwko było 165 posłów PiS, 126 posłów KO, 41 posłów Lewicy, 6 posłów PSL-KP i 1 poseł niezależny. Wstrzymało się 15 posłów PiS i 3 PSL-KP.

źródło:

Zobacz więcej