RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ubrany w koszulkę z napisem „śmierć konfidentom" śmiertelnie pobił 37-latka. Jest wyrok

Mężczyzna był wcześniej karany (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski, zdjęcie ilustracyjne)

Sąd Apelacyjny w Krakowie skazał w środę 34-letniego Tomasza K. na 25 lat pozbawienia wolności za brutalne zabójstwo 37-latka. Kara została podwyższona z 15 lat więzienia.

Świadek zeznał, że rzeka porwała dziecko. Nocna akcja poszukiwawcza zakończona happy endem

Strażacy z kilku jednostek i policjanci przez kilka godzin przeszukiwali rzekę Przemszę w Śląskiem po tym, jak świadek zaalarmował, że zauważył w...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w lutym 2018 roku w mieszkaniu pokrzywdzonego przy ulicy Orzeszkowej w Kielcach. 34-latek pozbawił życia mężczyznę, który zeznawał w sądzie przeciw jego znajomemu.

Jak ustaliła prokuratura i sąd, oskarżony ubrany w koszulkę z napisem „śmierć konfidentom" śmiertelnie pobił pokrzywdzonego, zadając mu serię ciosów ręką, nogą, drewnianym tłuczkiem i metalowym toporkiem w głowę i tułów.

Sąd Okręgowy w Kielcach we wrześniu ubiegłego roku skazał Tomasza K. na 15 lat więzienia. – Z tą decyzją nie zgodziły się strony. Obrońca oskarżonego wnosił o zmniejszenie odpowiedzialności Tomasza K., prokurator domagał się dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd Apelacyjny w Krakowie zmienił wyrok w ten sposób, że w miejsce 15 lat pozbawiania wolności orzekł 25 lat więzienia – powiedział sędzia Jan Kremer, rzecznik krakowskiego sądu.

Tomasz K. był wcześniej karany. Zakład karny opuścił dwa dni przed dokonaniem zabójstwa. W chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

źródło:

Zobacz więcej