RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sawicki o Kukizie: Jest to jest, nie to nie ma. I tak nic wielkiego nie wnosi

„Paweł jak Paweł. Może jest na wyjeździe, na występach? Trzeba zrozumieć artystę” – komentuje sytuację Marek Sawicki z PSL (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)
„Paweł jak Paweł. Może jest na wyjeździe, na występach? Trzeba zrozumieć artystę” – komentuje sytuację Marek Sawicki z PSL (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

W trakcie spotkania klubu parlamentarnego PSL-Koalicji Polskiej politycy rozmawiali o wypowiedziach Jarosława Sachajki i Pawła Kukiza, którzy deklarowali chęć wejścia w koalicję z PiS. Na spotkaniu zabrakło jednak lidera Kukiz'15 – podaje portal Interia. – Jest to jest, nie ma to nie ma. Jako polityk nic wielkiego do koalicji nie wnosi – komentuje nieobecność koalicjanta jeden z liderów PSL, Marek Sawicki.

Kukiz’15 w Zjednoczonej Prawicy? „Mielibyśmy 260 posłów i Senat” [WIDEO]

Poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko opowiedział się w jednym z wywiadów za wejściem w koalicję z PiS. – Tuż przed wyborami parlamentarnymi doradzałem,...

zobacz więcej

Dużym echem odbiła się niedawna wypowiedź czołowego polityka Kukiz'15 Jarosława Sachajki, który zadeklarował gotowość wejścia w koalicję z PiS-em. Sachajkę poparł zam Kukiz.

Interia ustaliła, że na wtorkowym spotkaniu klubu parlamentarnego Koalicji Polskiej pomysł koalicji z PiS upadł. Na spotkaniu zabrakło Kukiza, ale też Stanisława Tyszki.

– Ludzie Kukiza przyszli i powiedzieli, że do PiS się nie wybierają. A Paweł jak Paweł. Może jest gdzieś na wyjeździe, może na występach? Trzeba zrozumieć artystę, ma nieco inne prawa – powiedział w rozmowie z portalem Sawicki. Jak dodał, „nieobecność Pawła Kukiza i Stanisława Tyszki to nie pierwszyzna. Skoro się wygłupiają, to mówię im: idźcie i służcie”.

– Aż tak mocno nie jesteśmy stęsknieni za obecnością Pawła Kukiza. Jest to jest, nie ma to nie ma. Jako polityk nic wielkiego do koalicji nie wnosi – mówi jeden z liderów PSL.

Co interesujące, sami politycy Kukiz'15 nie wiedzieli, dlaczego na spotkaniu nie pojawił się ich lider.

Paweł Kukiz spóźnił się na ślub swojego posła 24 godziny

Paweł Kukiz opublikował na Facebooku wpis, w którym przyznał się do nietypowej wpadki. Na uroczystość zaślubin posła Pawła Szramki dotarł, ale ze...

zobacz więcej

– Kukiz i Tyszka się nie pojawili, ale nie mówili, dlaczego – mówi posłanka Agnieszka Ścigaj.

Jak dodaje inny rozmówca, który wolał pozostać anonimowy, „trochę szkoda, że zabrakło kluczowych rozmówców. Jesteśmy jednak przyzwyczajeni, że Paweł Kukiz często nie bywa na takich spotkaniach”.

Później, Sachajko miał w tym kontekście przekazać Interii, że „nie może opowiadać o jego problemach rodzinnych i zdrowotnych. Ten klub był bardzo ważny, ale dom czy rodzina są równie istotne”. Z kolei Tyszka tłumaczył się „pracą zdalną”.

Mimo nieobecności czołowych polityków formacji, atmosfera na spotkaniu miała być dobra. Z rozmów o koalicji z PiS mieli się wycofać wszyscy obecni posłowie Kukiz'15, w tym Sachajko.

źródło:
Zobacz więcej