RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

oglądaj online

Debata Trump-Biden

10-latek bawił się z psem. Wieczorem wręczył matce granat

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 10-letni chłopiec bawiąc się z psem nieopodal domu, w pewnym momencie pobiegł za nim do opuszczonych zabudowań (fot. Policja lubelska)

10-letni chłopiec przyniósł do domu granat, który znalazł podczas spaceru z psem w gminie Annopol (Lubelskie). Babcia chłopca poinformowała o znalezisku Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na szczęście granat nie miał zapalnika – podała policja.

Chcieli upamiętnić strażaków, którzy zginęli 11 września. Dwaj uczniowie zawieszeni

Dwóch uczniów ze szkolnej drużyny futbolowej w stanie Ohio zostało zawieszonych za wniesienie flag na boisko 11 września. Zawodnicy chcieli oddać...

zobacz więcej

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku mł. asp. Paweł Cieliczko powiedział, że nie wiadomo dokładnie, z jakiego okresu pochodzi znaleziony przez dziecko granat. – Jest bardzo skorodowany, co może wskazywać, że leżał długo w ziemi – zaznaczył policjant.

O niebezpiecznym odkryciu na terenie jednej z miejscowości w gminie Annopol dyżurny kraśnickiej komendy został poinformowany w poniedziałek wieczorem poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 10-letni chłopiec bawiąc się z psem nieopodal domu, w pewnym momencie pobiegł za nim do opuszczonych zabudowań. Tam odnalazł przedmiot, który schował w ubranie i przyniósł do domu. – Po powrocie oświadczył swojej matce, że pokaże jej coś w późniejszym czasie. Tak też zrobił, wręczając jej wieczorem granat. Ta z kolei przestraszona znaleziskiem wyniosła je na zewnątrz dalej od zabudowań – poinformował Cieliczko.

Babcia chłopca poinformowała o znalezisku służby ratunkowe, a po przybyciu policjantów, matka dziecka wskazała miejsce, gdzie odniosła granat. – Jak się okazało, był to prawdziwy granat, na szczęście bez zapalnika. Policjanci zabezpieczają to miejsce do czasu przyjazdu wojskowych pirotechników, którzy zneutralizują niebezpieczny przedmiot – dodał oficer prasowy kraśnickiej policji.

Policjanci przypominają i apelują, aby w sytuacji odnalezienia przedmiotów przypominających ładunki wybuchowe, niewybuchy, granaty, amunicję, nie dotykać ich, nie zbliżać się do nich, nie sprawdzać i nie przynosić do domu. W takiej sytuacji należy odejść jak najszybciej na bezpieczną odległość i wezwać służby ratunkowe na numer 112. – Pamiętajmy, że często zdarza się, że znalezione przedmioty nawet z czasów wojennych, są w stanie zagrozić naszemu życiu i zdrowiu –dodał Cieliczko.

źródło:

Zobacz więcej