RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Orlen wysłał pisma przedprocesowe Trzaskowskiemu. Mamy odpowiedź ratusza

Prezydent Warszawy i wiceszef PO Rafał Trzaskowski (PAP/Radek Pietruszka)
Prezydent Warszawy i wiceszef PO Rafał Trzaskowski (PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował, że nie we wszystkich mediach, które cytowały niezgodną z prawdą wypowiedź Rafała Trzaskowskiego, pojawiło się sprostowanie w tej sprawie. Dodał, że w związku z tym firma skierowała pismo przedprocesowe wzywające do przeprosin i przekazania 15 tys. zł na cele społeczne. Rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka poinformowała nas, jakie jest stanowisko władz Warszawy w tej sprawie.

Ratusz przeprasza za fake newsa Trzaskowskiego. Orlen żąda sprostowań w mediach

„Miesiąc temu doszło do wycieku szkodliwych substancji z Orlenu pod Płockiem i nikt nie robił z tego wielkiego problemu” – powiedział w czwartkowym...

zobacz więcej

„Miesiąc temu doszło do wycieku szkodliwych substancji z Orlenu pod Płockiem i nikt nie robił z tego wielkiego problemu” – powiedział w jednym z wywiadów na początku miesiąca prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Polityk komentował w ten sposób awarię Czajki i zarzucanie mu, iż nie dopilnował napraw w obiekcie, a do Wisły leje się 5 tys. litrów ścieków na sekundę.

„Propaganda rządowa z problemu próbuje zrobić apokalipsę, ale to czysta rozgrywka polityczna” – twierdził w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Trzaskowski.

Prezes PKN Orlen w reakcji na fake newsa zapowiedział, że oczekuje przeprosin we wszystkich tytułach, które opublikowały nieprawdziwą informację. Podkreślił, że wypowiedź Trzaskowskiego została wielokrotnie powielona. „W przeciwnym wypadku podejmiemy stosowne kroki prawne” – zapowiadał Daniel Obajtek.

Na słowa Trzaskowskiego natychmiast zareagowała jednak także Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza.

„W wywiadzie z prezydentem Trzaskowskim w »Rzeczpospolitej« doszło do omyłkowego wskazania PKN Orlen jako odpowiedzialnego za wyciek paliwa do Wisły, za co przepraszamy. Chodziło oczywiście o awarię rurociągu pod dnem rzeki, należącego do PERN S.A.” – pisała wówczas na Twitterze Gałecka.

Kontrowersyjny ksiądz „nową gwiazdą TVN”. Tysiące podpisów o zwolnienie z uczelni

– Jest to osoba o wielkim potencjale intelektualnym – powiedział w najnowszym wywiadzie o aktywiście LGBT ksiądz Alfred Marek Wierzbicki. Mówiąc o...

zobacz więcej

Teraz Daniel Obajtek znów wywołał temat. Zaznaczył, że nieprawdziwa informacja Trzaskowskiego pojawiła się w wielu mediach, a część z nich nie przekazała potem sprostowania w tej sprawie.

„Ponieważ Rafał Trzaskowski nie sprostował nieprawdziwych informacji na temat PKN Orlen we wszystkich tytułach, w których zostały one opublikowane, skierowaliśmy do niego pismo przedprocesowe wzywające do przeprosin i przekazania 15 tys. zł na cele społeczne” – napisał Obajtek.

Z pytaniem, co teraz planuje ratusz, zwróciliśmy się do Karoliny Gałeckiej.

– Ja ze swojej strony natychmiast zamieściłam tweeta z wyjaśnieniem. Zaraz po omyłkowej wypowiedzi prezydenta Rafała Trzaskowskiego wysłaliśmy również pismo do pana prezesa Daniela Obajtka – przypomina w rozmowie z portalem tvp.info Gałecka.

– Ponieważ pan prezes oczekuje sprostowania we wszystkich tytułach, gdzie informacja była cytowana, oczywiście się do tego dostosujemy – zaznacza. Obiecuje, że ratusz dotrzyma starań, by prośba PKN Orlen została spełniona, a sprawa zamknięta bez udziału wymiaru sprawiedliwości.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej