RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Chcieli upamiętnić strażaków, którzy zginęli 11 września. Dwaj uczniowie zawieszeni

Piłkarze wnieśli flagi na boisko, aby oddać hołd policjantom i strażakom, którzy stracili życie 11 września (fot. Twitter/David Winter)
Piłkarze wnieśli flagi na boisko, aby oddać hołd policjantom i strażakom, którzy stracili życie 11 września (fot. Twitter/David Winter)

Dwóch uczniów ze szkolnej drużyny futbolowej w stanie Ohio zostało zawieszonych za wniesienie flag na boisko 11 września. Zawodnicy chcieli oddać hołd strażakom i policjantom, którzy stracili życie po atakach terrorystycznych na World Trade Center.

Dym znad World Trade Center widziany z kosmosu. NASA upamiętnia 11 września

Ataki z 11 września 2011 roku były narodową tragedią, która przyniosła niewiarygodną liczbę ofiar śmiertelnych i znaczącą zmianę w amerykańskiej...

zobacz więcej

Uczniowie szkoły średniej Little Miami poprosili wcześniej o pozwolenie, aby wnieść na boisko flagi, ale ich prośba została odrzucona. Bez względu na decyzję administracji szkoły, postanowili oddać hołd funkcjonariuszom. Sam mecz na szkolnym boisku został zorganizowany na cześć ofiar 11 września.

Zaraz po tym zdarzeniu w mediach wybuchła burza w sprawie zawieszenia piłkarzy, więc zostali szybko przywróceni do gry w zespole. Uczniowie wyjaśnili, że flagi nie były „politycznym oświadczeniem”.

Piłkarze ryzykowali utratę stypendium, wnosząc flagi, aby oddać hołd funkcjonariuszom, którzy stracili życie.

źródło:
Zobacz więcej