RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Palestyńskie rakiety spadły na Aszdod i Aszkelon. Zareagowało izraelskie lotnictwo

Według świadków izraelskie samoloty zaatakowały m.in. bazę szkoleniową bojowników Hamasu (fot. Reuters/Ibraheem Abu Mustafa)

Izraelskie lotnictwo zaatakowało cele w Strefie Gazy – poinformowały palestyńskie źródła bezpieczeństwa. Atak nastąpił po ostrzale rakietowym terytorium Izraela, przeprowadzonym z palestyńskiej enklawy. Pierwsze rakiety wystrzelono w kierunku Izraela we wtorek, gdy w Waszyngtonie odbywała się ceremonia podpisania umów normalizujących stosunki między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (ZEA) i Bahrajnem.

Prezydent Palestyny: Porozumienia ZEA i Bahrajnu z Izraelem nie przyniosą pokoju

Porozumienia pokojowe między Izraelem a Bahrajnem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi nie przyniosą pokoju w regionie – oświadczyło biuro...

zobacz więcej

Alarm zabrzmiał w miastach Aszkelon i Aszdod. Według izraelskiej armii Palestyńczycy wystrzelili dwie rakiety, z których jedna została przechwycona przez system obrony powietrznej.

Izraelskie służby ratownicze Magen David Adom poinformowały, że udzieliły pomocy dwóm osobom, które odniosły drobne obrażenia, spowodowane przez potłuczone szkło. Według izraelskiej telewizji Channel 12 ranni znajdowali się w centrum handlowym w Aszdodzie.

W środę przed świtem w szeregu izraelskich miast na granicy ze Strefą Gazy, palestyńską enklawą liczącą 2 mln mieszkańców, kontrolowaną przez radykalny Hamas i znajdującą się pod izraelską blokadą, ponownie słychać było syreny alarmowe.

Oficjalne radio Hamasu poinformowało o co najmniej trzech atakach rakietowych na Izrael, a źródła bezpieczeństwa w Gazie doniosły o izraelskich nalotach na enklawę.

Według świadków izraelskie samoloty zaatakowały dwa cele, m.in. bazę szkoleniową bojowników Hamasu. Nie ma informacji o ofiarach.

Palestyńczycy, którzy dążą do utworzenia własnego państwa ze stolicą we Wschodniej Jerozolimie, uważają podpisane we wtorek w Białym Domu porozumienia pokojowe między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Bahrajnem za zdradę ich sprawy.

źródło:

Zobacz więcej