RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zakaz hodowli na futra, trzymania na łańcuchu. Co myślą wyborcy Dudy, co Trzaskowskiego?

Ankietowanym zadano dwa pytania fot. Shutterstock/Sami Al Choueiry)

Większość Polaków chce wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych i zakazu trzymania psów na łańcuchu – tak wynika z sondażu pracowni Social Changes. W badaniu uwzględniono też, jak na takie propozycje zmian zapatrują się wyborcy Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego.

Protest przeciwko ustawie prozwierzęcej. Na wiecu Agrounia, futrzarze i Bosak

Protestujący przeciwko projektowi dotyczącemu zmian w ustawie o ochronie zwierząt zebrali się pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na ul....

zobacz więcej

Badanie przeprowadzono na zlecenie wPolityce.pl. Ankietowani byli pytani, co sądzą o nowym projekcie ustawy o ochronie zwierząt, który został zgłoszony przez Forum Młodych PiS i poparty przez prezesa tej partii Jarosława Kaczyńskiego.

Ankietowanym zadano dwa pytania, jedno dotyczyło zakazu hodowli zwierząt futerkowych, drugie –zakazu trzymania psów na łańcuchach.

I tak 54 proc. jest „za” tym, by w Polsce obowiązywał bezwzględny zakaz hodowli na futra, przeciwnego zdania jest 24 proc. 22 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

Z badania wynika też, że takiego rozwiązania chce 59 proc. wyborców Andrzeja Dudy i 62 proc. tych, którzy popierają Rafała Trzaskowskiego. Przeciw zakazowi hodowli jest 25 proc. Spośród elektoratu Dudy i 24 proc. spośród wyborców Trzaskowskiego.

Jeśli chodzi o pomysł wprowadzenia zakazu trzymania psów na łańcuchu, tutaj wyniki nieco się różnią. „Za” jest 64 proc. pytanych, „przeciw” – 20 proc. 16 proc. ankietowanych nie ma zdania.

Wśród wyborców obecnego prezydenta taki postulat popiera 64 proc., przeciw jest 24 proc. W elektoracie Trzaskowskiego – „za” 76 proc., „przeciw” – 16 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na próbie 1055 Polaków osób w dniach 11-14 września.

źródło:
Zobacz więcej