RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Protest przeciwko ustawie prozwierzęcej. Na wiecu Agrounia, futrzarze i Bosak

Wśród demonstrantów przedstawiciele Konfederacji i Kukiz'15 (fot. PAP/Rafał Guz)

Protestujący przeciwko projektowi dotyczącemu zmian w ustawie o ochronie zwierząt zebrali się pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie; przeszli pod Sejm.

Lewica poprze projekt PiS o ochronie zwierząt. „Jak nie będzie żadnych wrzutek”

Lewica poprze projekt ustawy o ochronie zwierząt w zaproponowanym przez PiS kształcie – zapowiedział szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

zobacz więcej

Protest przeciwko projektowi ustawy dotyczącemu zmian w ustawie o ochronie zwierząt zaczął się przed południem. Demonstrujący usiłowali wejść do budynku; mała delegacja została do niego wpuszczona. Po krótkim czasie wrócili oni do reszty protestujących. Zdecydowano, że zgromadzenie uda się pod Sejm.

Na miejscu są m.in. przedstawiciele Agrounii, w tym Michał Kołodziejczak, członkowie Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych. Są też politycy: Dobromir Sośnierz (Konfederacja), Robert Winnicki z Ruchu Narodowego, Jarosław Sachajko z Kukiz'15 i wiceszef koła Konfederacji Krzysztof Bosak.

– Jesteśmy z rolnikami na proteście przeciwko delegalizacji ich pracy przez PiS – stwierdził Bosak.

Protestujący mają transparenty: „Zostawcie nasze miejsca pracy”, „Kto chce zarżnąć polskie rolnictwo?”, „Nie wspierajmy obcego kapitału, który chce niszczyć polskie rolnictwo”, „Piątka dla zwierząt to zdrada Polski”.

Po południu posłowie zajmą się projektem ustawy dotyczącym zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Projekt PiS zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych czy ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

źródło:

Zobacz więcej