RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

oglądaj online

Debata Trump-Biden. Wydanie specjalne

Wietnam wznawia część połączeń międzynarodowych. Nie dla wszystkich

Chodzi o połączenia z dwóch największych miast Wietnamu, ze stołecznego Hanoi oraz Ho Chi Minhu do Korei Południowej, Japonii, Chin i Tajwanu (fot. Shutterstock/TonyNg)

Wietnam od piątku przywróci połączenia międzynarodowe z kilkoma krajami Azji po sześciu miesiącach przerwy w związku z epidemią koronawirusa – wynika z informacji na stronach rządowych. Loty te nie będą jednak jeszcze dostępne dla turystów.

„Bezprecedensowy regres” w turystyce międzynarodowej

Międzynarodowe przyjazdy turystyczne spadły o 65 proc. w pierwszej połowie tego roku– wynika z najnowszych danych Światowej Organizacji Turystyki....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Chodzi o połączenia z dwóch największych miast kraju, stołecznego Hanoi i Ho Chi Minhu, do Korei Południowej, Japonii, Chin i Tajwanu. Loty do Kambodży i Laosu zostaną wznowione w przyszłym tygodniu – podaje agencja AP.

Loty są jednak zarezerwowane dla obywateli Wietnamu, dyplomatów, ekspertów, menedżerów, wykwalifikowanych pracowników, inwestorów i ich rodzin oraz zagranicznych studentów. Nie są jeszcze dostępne dla turystów i nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Aby wejść na pokład, pasażerowie będą musieli mieć zaświadczenie potwierdzające negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonanego nie później niż pięć dni przed datą wylotu. Tuż po przybyciu podróżni przejdą test i przez pięć dni będą poddani kwarantannie, a przez dwa tygodnie ograniczeniom w przemieszczaniu się. Wszystkie koszty spoczywają na pasażerach.

Koronawirus w Wietnamie: władze wystawiają ryżomaty

Władze Wietnamu wystawiły w kraju ryżomaty – urządzenia wydające darmowy ryż. W ten sposób zdecydowano się pomóc ubogim w dobie problemów z...

zobacz więcej

Wykwalifikowani pracownicy i biznesmeni, którzy planują pozostać w kraju przez mniej niż 14 dni, będą mogli uniknąć kwarantanny, ale ich poruszanie się na terenie kraju będzie bardzo ograniczone.

Wietnam zawiesił komercyjne połączenia międzynarodowe w kwietniu. Od tego czasu zezwolił tylko na loty czarterowe w celu repatriacji Wietnamczyków oraz dla wykwalifikowanych pracowników międzynarodowych. Narodowy przewoźnik Vietnam Airlines oszacował w sierpniu, że w 2020 r. z powodu pandemii straci 650 mln dolarów.

W Wietnamie odnotowano do tej pory według różnych źródeł od 1059 do 1063 przypadków koronawirusa, przy czym przez ostatnie dwa tygodnie nie stwierdzono żadnej infekcji; 35 osób zmarło.

Wietnam jest jednym z krajów, które najlepiej powstrzymały pandemię przez skuteczne śledzenie zakażeń, masową kwarantannę i zamknięcie granic od końca marca.

źródło:

Zobacz więcej