RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szefowa KE: Nie ma miejsca w naszej UE na „strefy wolne od LGBT”

W Polsce nie istnieją „strefy wolne od LGBT” (fot. REUTERS/Henry Nicholls)
W Polsce nie istnieją „strefy wolne od LGBT” (fot. REUTERS/Henry Nicholls)

W UE nie ma miejsca na „strefy wolne od LGBT” – oświadczyła szefowa KE Ursula von der Leyen, zapowiadając przy tym, że kierowana przez nią instytucja przedstawi wkrótce strategię wzmocnienia praw osób należących do mniejszości seksualnych.

Ochojska atakuje Jakiego. Jako dowód przytacza znanego fejka

„Poseł PatrykJaki kłamie w Europarlamencie, że w PL nie ma stref wolnych od LGBT. Że to tylko oczernianie Polski. Proszę bardzo np. Zamość,...

zobacz więcej

– Nie spocznę w wysiłkach na rzecz budowy unii równości, gdzie wszyscy mogą być tym, kim naprawdę są – bez obawy przed oskarżeniami lub dyskryminacją, bo bycie sobą to nie jest ideologia. To jest tożsamość i nikt nie może nikomu tego zabrać. Chcę postawić sprawę jasno: strefy wolne od LGBT to strefy wolne od wartości humanistycznych. Nie ma dla nich miejsca w naszej UE – powiedziała w Parlamencie Europejskim w Brukseli von der Leyen.

Zapowiedziała, że Komisja wkrótce przedstawi strategię wzmocnienia praw osób LGBTQI. – W ramach tego będę również dążyć do wzajemnego uznawania stosunków rodzinnych w UE. Jeśli jesteś rodzicem w jednym kraju, jesteś rodzicem w każdym kraju – zaznaczyła.

Wbrew twierdzeniom niektórych polityków, w Polsce nie istnieją „strefy wolne od LGBT”. Zwrot ten został wymyślony przez działaczy lewicowych, którzy sprzeciwiają się m. in. przyjmowaniu przez niektóre miasta i gminy Samorządowej Karty Praw Rodzin, która ma na celu ochronę praw rodzin, rodziców oraz dobro dzieci. W Kartach pisano o „ideologii LGBT”.

Kłamstwo polegające na przypisywaniu samorządów chroniących prawa rodzin do „stref wolnych od LGBT” zyskało rozgłos zagranicą, po tym jak aktywiści ideologii LGBT rozstawili fikcyjne tabliczki z takim hasłem przed wjazdem do niektórych miast i sfotografowali, bez informacji, że takich tabliczek w tych miejscach faktycznie nie ma.

źródło:
Zobacz więcej