RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Marszałek Sejmu: Szkoda, że KO nie dostrzega wagi zarzutów dla Sławomira N.

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontynuuje śledztwo przeciwko Sławomirowi Nowakowi i innym osobom, podejrzanym o przestępstwa korupcyjne (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Centralne Biuro Antykorupcyjne działa skutecznie – powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek, komentując nowe doniesienia ws. przestępczej działalności prominentnego polityka Platformy Obywatelskiej Sławomira N. Marszałek ma nadzieję, że sprawa Sławomira N. „zostanie jak najszybciej wyjaśniona i zakończy się sprawiedliwym osądzeniem tego, co się wydarzyło”.

„Tusk albo obawia się go bronić, albo się odciął”. Szef portalu tvp.info o sprawie Nowaka

– Opcje są przynajmniej dwie, jeśli chodzi o Donalda Tuska. Albo obawia się stanąć w obronie kolegi, bo może się okazać, że w tej sprawie jeszcze...

zobacz więcej

CBA zabezpieczyło pieniądze pochodzące z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez Sławomira N. Pieniądze były ukryte w dwóch specjalnie przygotowanych skrytkach. Funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 4 mln zł.

Witek pytana o tę sprawę w środę na konferencji prasowej w Sejmie oceniła, że „CBA działa po prostu skutecznie”. – Myśmy o tym mówili od dawna. Szkoda tylko, że koledzy z klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej jakoś nie dostrzegają aż tak poważnych zarzutów, jakie są stawiane panu Sławomirowi N. – podkreśliła marszałek Sejmu.

Według niej kolejne odsłony wskazują na to, że proceder trwał od bardzo dawna. – Myślę, że jak najszybciej powinno się to skończyć finałem sądowym i rozstrzygnięciem tej kwestii. Sprawa się toczy dosyć długo, wychodzą na jaw nowe fakty, z tego, co słyszymy z CBA, to może być wierzchołek góry lodowej – mówiła Witek.

Marszałek Sejmu chciałaby, by sprawa została jak najszybciej wyjaśniona. – I znajdzie swój finał, bo naprawdę, to była osoba, która pełniła bardzo ważne funkcje przez poprzednie lata rządów PO. I trudno się dziwić, że chcemy, żeby to się zakończyło sprawiedliwym osądzeniem tego, co się wydarzyło – powiedziała Witek.

źródło:
Zobacz więcej