RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Lewica poprze projekt PiS o ochronie zwierząt. „Jak nie będzie żadnych wrzutek”

W środę Sejm zajmie się tym projektem (fot. Shutterstock/Kozlik)

Lewica poprze projekt ustawy o ochronie zwierząt w zaproponowanym przez PiS kształcie – zapowiedział szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Geje „prześladowani jak Żydzi”. „Granice przekroczone, koniec rozmowy”

Robert Biedroń twierdzi, że sytuacja osób LGBT w Polsce jest taka, jak Żydów w III Rzeszy. Skandalicznych wypowiedzi Biedronia próbował bronić w...

zobacz więcej

Posłowie w środę po południu zajmą się projektem ustawy dot. zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Projekt PiS zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

Gawkowski pytany w RMF FM, czy Lewica poprze ten projekt odparł, że tak, ale pod warunkiem, że pozostanie on w takim kształcie, w jakim został przedłożony.

– Jeżeli będziemy nad nim pracowali, tak jak pracujemy, i nie będzie żadnych wrzutek, które okażą się nieskuteczne dla ochrony zwierząt, to poprzemy – zadeklarował polityk Lewicy.

Dodał, że we wtorek klub Lewicy dyskutował na ten temat.

– Rozmawialiśmy o tym, jak wygląda dzisiaj sytuacja na rynku – bo przecież to są miejsca pracy – i o rekompensatach, które można by przekazać przedsiębiorcom za utracone wpływy, bo też z czegoś muszą żyć. Z drugiej strony dla nas w programie kluczowe jest, żeby zwierzęta były chronione – zaznaczył Gawkowski.

Dopytywany o projekty ustaw, które jego partia miała złożyć po wyborach, przypomniał, że Lewica przygotowała projekt regulacji o rzeczniku praw zwierząt, zakładający likwidację ferm futrzarskich i zakaz występów zwierząt w cyrkach.

źródło:
Zobacz więcej