RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wykończony Donald Tusk. Czym martwi się były premier?

Zdjęcie Donalda Tuska, które zaniepokoiło internautów (fot. Twitter/Donald Tusk)

Były premier Donald Tusk, choć nie zabiera w ostatnich dniach głosu w sprawach krajowych, zajęty jest obowiązkami szefa Europejskiej Partii Ludowej. W mediach społecznościowych opublikował zdjęcie ze spotkania, na którym – jak twierdzą internauci – wygląda dużo starzej niż zwykle. Czym zmęczony jest były premier?

Apel do Tuska ws. Sławomira Nowaka. „Bronić przed wywózką do kijowskiego mamra!”

Filozof Jan Hartman zaapelował do Donalda Tuska. Chodzi o sprawę Sławomira N. byłego współpracownika Tuska, który został w poniedziałek zatrzymany...

zobacz więcej

Udostępnione przez Tuska zdjęcie pochodzi z jego wtorkowego spotkania z szefową młodzieżówki Europejskiej Partii Ludowej (EPL) Lídią Pereirą. Z opisu dowiadujemy się, że rozmowa dotyczyła sytuacji związanej z pandemią Covid-19 oraz „walki Białorusinów o wolność i demokrację”.

Internautów zaniepokoił jednak wygląd byłego premiera – ciężko nie dostrzec, że na zdjęciu wygląda na wyjątkowo zmęczonego.

„Hipokryci. Kto po imprezie nie spał w ubraniu na kanapie, niech pierwszy rzuci kamieniem” – skomentował dziennikarz Michał Majewski.

Uwagę na „bogatą bibliotekę” na drugim planie zwrócił prześmiewczo prof. Stanisław Żerko. Pojawiły się także i głosy, że to „wiadomości o Sławku N. w ciągu paru dni postarzały o całe lata”. Mowa o zatrzymanym blisko dwa miesiące temu przez CBA Sławomirze Nowaku, jednym z najbliższych współpracowników Tuska i szefie biura politycznego byłego premiera. Były minister transportu oskarżony jest o korupcję i pranie pieniędzy w kresie, kiedy na Ukrainie kierował agencją drogową Ukrawtodor. Dziennikarze i publicyści zastanawiają się, dlaczego były premier nie zajął jak dotąd wyraźnego stanowiska w sprawie oskarżonego kolegi.

– Albo obawia się stanąć w obronie kolegi, bo może się okazać, że w tej sprawie jeszcze on zostanie obciążony, albo rzeczywiście odciął się; trudno powiedzieć, czy tu jest jakiś zgrzyt w relacjach. Jednak jeśli to jest jego nie tylko kolega zawodowy, ale też przyjaciel, znajomy rodziny, któremu ufał, to dlaczego nie staje w jego obronie, dlaczego dziś nie gwarantuje jego uczciwości – pytał niedawno szef portalu tvp.info Samuel Pereira. Pojawiają się jednak i głosy, że Donald Tusk na zdjęciu wygląda po prostu… jakby właśnie wrócił z imprezy. Uwagę jednej z internautek zwróciła także fryzura szefa EPL – jej zdaniem – stylizowana na Donalda Trumpa. „Przewodniczący Europejskiej Partii Żebraków” – skomentował z kolei publicysta Stanisław Janecki, przekształcając angielską nazwę EPL – European People's Party (EPP) na European Beggar Party.

źródło:
Zobacz więcej