RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Geje „prześladowani jak Żydzi”. „Granice przekroczone, koniec rozmowy”

Skandaliczne słowa Biedronia o Żydach i LGBT (fot. PAP/Jakub Kamiński; PAP/Reprodukcja)

Robert Biedroń twierdzi, że sytuacja osób LGBT w Polsce jest taka, jak Żydów w III Rzeszy. Skandalicznych wypowiedzi Biedronia próbował bronić w RMF FM szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. Kiedy prowadzący audycję powiedział Gawkowskiemu, by poszedł do Szewacha Weissa (były ambasador Izraela w Polsce) i powiedział mu, że geje są tak samo prześladowani jak Żydzi, przedstawiciel Lewicy chciał wycofać się ze swoich słów.

Biedroń atakuje prezydenta. „Odczłowiecza osoby LGBT. Przed wojną robiono to z Żydami”

Prezydent Andrzej Duda odczłowiecza osoby LGBTI. Pamiętam z podręczników, że Żydzi (przed II wojną światową) byli odczłowieczani. Przypomina mi to...

zobacz więcej

W wywiadzie dla Agencji Reutera europoseł Wiosny Robert Biedroń powiedział, że prezydent Polski Andrzej Duda „dehumanizuje osoby LGBTI i nazywa je »nieludźmi«”. – Pamiętam z podręczników szkolnych, że Żydzi (przed II wojną światową – przyp. AR) byli dehumanizowani, nazywano ich „nieludźmi” i przypomina mi to tamte czasy – powiedział.

W związku z tą wypowiedzią poseł PiS Przemysław Czarnek oświadczył, że złoży zawiadomienie do prokuratury.

– To, co zrobił Robert Biedroń, to podstawa do natychmiastowego działania, to jest konieczność. Prokuratura w Polsce musi podnieść natychmiastowe działania przeciwko Robertowi Biedroniowi – mówił polityk.

Zwrócił uwagę, że Biedroń chroniony jest immunitetem Parlamentu Europejskiego, ale – zaznaczył – jego wypowiedź nie padła w europarlamencie.

O słowa Biedronia pytany był w RMF FM szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. Na początku rozmowy oznajmił, że nie czytał wywiadu z Biedroniem. Pytany, czy porównywanie obecnej sytuacji gejów do sytuacji Żydów w III Rzeszy jest właściwe i usprawiedliwione moralnie, polityk Lewicy oznajmił, że tak.

Robert Biedroń pobił matkę? „Akta tej sprawy zginęły z sądu”

– Z prokuratury w Krośnie, którą kierowałem w tamtych latach, wyszedł na pewno akt oskarżenia wobec osoby o tym imieniu i nazwisku – powiedział...

zobacz więcej

– Dzieją się w Polsce rzeczy, które usprawiedliwiają mówienie, że ludzie, którzy są gejami i lesbijkami, są odczłowieczani, dlatego że mieszkają w miastach, które wprowadzają karty przeciw LGBT, którzy wprowadzają pojęcie jakiejś ideologii LGBT – stwierdził.

Pytany przez prowadzącego program, czy jego zdaniem wtrąca się teraz gejów do obozów koncentracyjnych i tworzy się getta, oznajmił, że „to przypomina tamte czasy”. – Ktoś banalizuje prawdziwy holocaust – stwierdził prowadzący program.

– Jak się zaczynała historia Żydów? Nagle jednego dnia mieliśmy sytuację, w której wyszli esesmani zaczęli tłuc Żydów? Nie, to było systemowo, przez lata, jak Hitler doszedł do władzy, to stało się standardem – próbował tłumaczyć Gawkowski.

W pewnym momenie prowadzący program Robert Mazurek oznajmił, że nie będzie dalej prowadził tej rozmowy w ten sposób.

– Uważam, że są jakieś granice, one zostały przez pana i Biedronia przekroczone. To nie są granice polemiki politycznej. Moim serdecznym przyjacielem jest Szewach Weiss, niech pan do niego pójdzie i powie, że geje są tak samo prześladowani jak Żydzi i to wszystko prowadzi do takiej sytuacji – powiedział Mazurek.

– Ale nikt czegoś takiego nie powiedział – odparł mu nagle Gawkowski. Wtedy Mazurek zakończył rozmowę.

źródło:
Zobacz więcej