RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Afera Sławomira Nowaka. „Żałują, że wpadł”

Podejrzewam, że w Platformie żałują, że Sławomir Nowak wpadł, a nie że jakiś niecnych czynów się dopuszczał. Tam ciągle obowiązuje doktryna Neumanna, że swoich będą bronić jak niepodległości – ocenił w programie „#Jedziemy” Marcin Horała, wiceminister infrastruktury.

Nowe informacje w sprawie Nowaka. Szokujące kwoty

Centralne Biuro Antykorupcyjne pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo w sprawie potężnej korupcji, jakiej dopuścić się miał były minister...

zobacz więcej

Marcin Horała został zapytany na początku rozmowy o to, dlaczego Sławomir Nowak był przedmiotem zainteresowań komisji ds. wyłudzeń VAT, której przewodniczył Horała.

Polityk PiS przypomniał, że Nowak w przeszłości był sekretarzem stanu w kancelarii premiera.

– Jego udział w tej aferze dotyczył tego, że kiedy funkcjonowała komisja Palikota. ta komisja wprowadzała do prawa podatkowego rozwiązania, które z perspektywy czasu można było ocenić jako wprost rozszczelniające system i ułatwiające proceder wyłudzeń – mówił.

Dalej wyjaśniał, że Nowak kierował zespołem, który zbierał się w KPRM, kiedy nastąpiła różnica zdań miedzy komisją Palikota a urzędnikami z rządu. – Ta grupa rozstrzygała na korzyść tych rozszczelniających postulatów komisji Palikota – mówił Horała.

– Komisja ds. VAT stwierdziła, że to może być postawa do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu i złożyliśmy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury – przypomniał.

Skrytki z pieniędzmi i potężna korupcja. PO – „nie chodziło jedynie o Nowaka”?

Być może nie chodziło jedynie o Sławomira Nowaka – komentował decyzję o aresztowaniu byłego ministra PO-PSL lider Platformy Obywatelskiej Borys...

zobacz więcej

Horała pytany o to, dlaczego politycy Platformy bronią Nowaka, ocenił, że właśnie w ten sposób „działa PO”. – Podobnie w sprawie Neumanna i Gawłowskiego, tam jest zasada, że swój kryje swojego, tu doktryna Neumanna cały czas obowiązuje – mówił.

– Podejrzewam, że żałują tam, że Nowak wpadł, a nie że jakiś niecnych czynów się dopuszczał. Każdy jest sobie w stanie wyobrazić, dlaczego człowiek ukrywa 4 mln gotówką po skrytkach, zamiast normalnie trzymać je na koncie. Dopóki sąd nie go skaże, nie można powiedzieć, że ktoś jest przestępcą, ale dla mnie sprawa jest oczywista – zakończył.

We wtorek CBA poinformowało, że zabezpieczyło środki pieniężne pochodzące z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez Sławomira Nowaka. Pieniądze były ukryte w dwóch specjalnie przygotowanych skrytkach. Funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 4 mln zł (4,163 mln) w tym 536 tys. euro, 470 tys. dolarów i 30 tys. zł.

źródło:
Zobacz więcej