RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Niedźwiedź w Pieninach. Apel do turystów

Jak się zachować, gdy spotkamy na szlaku misia? (fot. Shutterstock/Erik Mandre)
Jak się zachować, gdy spotkamy na szlaku misia? (fot. Shutterstock/Erik Mandre)

Najnowsze

Popularne

Pracownicy Pienińskiego Parku Narodowego poinformowali, że na jego terenie przebywa niedźwiedź. Zaapelowano do turystów, by w razie spotkania misia zachowali szczególną ostrożność.

Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje policjantka i jej 9-letni syn

W lesie koło Środy Wielkopolskiej znaleziono we wtorek po południu zwłoki 30-letniej policjantki i jej 9-letniego syna. Funkcjonariuszka była...

zobacz więcej

Górskie szlaki przeżywają w ostatnich miesiącach prawdziwe oblężenie. Polacy chętnie spacerują szlakami w Tatrach, Bieszczadach, Beskidach czy w Pieninach.

Właśnie w tych ostatnich zaobserwowano ostatnio niedźwiedzią, co raczej nie jest czymś niezwykłym np. w Tatrach. Pracownicy Pienińskiego Parku Narodowego wydali ostrzeżenie przed tym wielkim zwierzęciem.

Turyści nie powinni zbaczać z wyznaczonych szlaków turystycznych. „Uwaga! Na terenie Pienińskiego Parku Narodowego przebywa niedźwiedź. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i o niezbaczanie z wyznaczonych szlaków turystycznych” – poinformował Park.

„Jeśli spotkasz niedźwiedzia, zachowaj spokój i oddal się spokojnie w przeciwnym kierunku. W przypadku zaobserwowania niedźwiedzia lub jego tropów prosimy o przekazanie informacji do dyrekcji Parku” – piszą pracownicy PPN.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej