RAPORT

Pogarda

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 16.09 – więcej zakażeń niż na Śląsku

Najwięcej nowych infekcji odnotowano w stolicy (fot. Shutterstock/PPK_studio)
Najwięcej nowych infekcji odnotowano w stolicy (fot. Shutterstock/PPK_studio)

Najnowsze

Popularne

Blisko setkę zakażeń potwierdziła minionej doby na Mazowszu Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. To drugi największy przyrost przypadków Covid-19 w skali kraju i większy niż na Śląsku. Większość zakażeń odnotowano w stolicy, gdzie łącznie ich liczba zbliża się już do 4 tys. W ciągu doby w województwie mazowieckim więcej niż nowych infekcji przybyło jednak ozdrowieńców.

Wchodzi w życie nowy zakaz lotów. Są od niego wyjątki

16 września wchodzi w życie nowe rozporządzenie dotyczące zakazu organizowania regularnych rejsów pasażerskich do i z poszczególnych państw. W...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

We wtorek mazowiecki sanepid potwierdził kolejnego pacjenta z koronawirusem. Łącznie od początku epidemii z powodu Covid-19 na Mazowszu zmarło 427 osób.

W województwie w ciągu doby przybyła setka ozdrowieńców, a ich łączny wskaźnik to 6 895 osób. To ponad 65 proc. odnotowanych zakażeń w regionie.

Dwa na trzy zakażenia – w stolicy

66 z 98 potwierdzonych w ostatnich godzinach infekcji wirusem SARS-CoV-2 przypada na stolicę, gdzie liczba zakażeń wzrosła tym samym do 3 934. Na Mazowszu laboratoryjnie potwierdzono w sumie 10 525 przypadków zakażeń.

W skali kraju od początku epidemii pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych potwierdzono 75 134 (wzrost o 605 we wtorek) zakażeń koronawirusem; zmarło dotąd 2 227 osób.

20 tys. osób objętych kwarantanną

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zaznacza, że nie wszyscy pacjenci wymagają hospitalizacji i leczą się w izolacji. Według wtorkowych danych dla Mazowsza, w kwarantannie domowej przebywa 20 828 osób. W celu wykluczenia zakażenia hospitalizowanych jest 454 pacjentów, a 1 072 objęto nadzorem epidemiologicznym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej